Były członek One Direction jest kolejną gwiazdą, która na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy skrytykowała przyznającą nagrody Grammy Recording Academy. 

Atmosfera przed 63. ceremonią rozdania nagród Grammy się zagęszcza. Na kilka dni przed tym wyjątkowym wydarzeniem, Zayn Malik – ku zaskoczeniu swoich fanów – zdecydował się dać upust swoim emocjom i w ostrych słowach skrytykował skorumpowany system przyznawania nominacji i nagród.

„Pie*rzyć Grammy i wszystkich z tym związanych. Jeśli nie uściśniesz kilku dłoń i nie wyślesz prezentów, to nie zostaniesz nominowany. W przyszłym roku wyślę wam koszyk słodyczy” – napisał na Twitterze wokalista.

ZAYN dołączył do stale powiększającej się listy muzyków, którym nie podobają się praktyki stosowane przez Recording Academy. O korupcji bardzo głośno mówił wcześniej m.in. the Weeknd, który po braku nominacji dla jego albumu „After Hours” nie tylko zaatakował organizatorów gali na social mediach, ale także odwołał swój występ na tegorocznej imprezie (więcej na ten temat TUTAJ).

Przypominamy, że w 2018 roku nagrana przez ZAYNA i Taylor Swift piosenka „I Don’t Wanna Live Forever” nominowana była w kategorii Best Song Written for Visual Media. Sam wokalista rok wcześniej pominięty został w kategorii Best New Artist ze względu na jego wcześniejsze występy w boysbandzie One Direction, który za to przez 6 lat swojej działalności nie otrzymał żadnej nominacji.

GRAMMY Awards 2021 już w tą niedzielę (14.03). O statuetki tym razem walczyć będą m.in. Dua Lipa, Harry Styles, Beyoncé, Taylor Swift i Doja Cat. Pełna lista nominowanych TUTAJ.

The Weeknd oskarża Grammy o korupcję i odwołuje występ na przyszłorocznej gali. Wszystko z powodu braku nominacji

Nicki Minaj ostro skrytykowała nagrody Grammy: „Nigdy nie zapominajcie, że Grammy nie przyznało mi mojej nagrody dla Najlepszego nowego artysty”

GRAMMY AWARDS 2021: Ogłoszono wszystkie nominacje

Drake i Nicki Minaj apelują o stworzenie nowej ceremonii rozdania nagród, która zastąpiłaby Grammy

Ogłoszono listę artystów, którzy wystąpią podczas GRAMMY Awards 2021

The Weeknd odniósł się do afery z Grammy w swoim najnowszym teledysku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here