Minionej nocy opublikowany został wstrząsający wyrok dotyczący zakazu aborcji w przypadku uszkodzenia płodu lub nieuleczalnej choroby. Decyzja ta wywołała falę oburzenia, nie tylko nad Wisłą. 

Na temat decyzji o opublikowaniu wyroku TK wypowiedziała się popularna w Polsce szwedzka piosenkarka Zara Larsson. 23-letnia artystka znana jest z tego, że swoją rozpoznawalność i zasięgi często wykorzystuje w celach edukacyjnych i aktywistycznych.

Zara opublikowała dzisiaj na Instgaramie wpis, w którym otwarcie popiera walczące o swoje prawa Polki i potępia zachowania polskiego rządu.

„Serce mi się łamie na widok tego co dzieje się teraz w Polsce, gdzie od dziś zaczął obowiazywać prawie całkowity zakaz aborcji. Stoję razem z polskimi kobietami. Zakaz ten nie spowoduje, że kobiety będą miały mniej aborcji, ale zwiększy prawdopodobieństwo, że uciekną się do nielegalnej aborcji przeprowadzonej w niebezpiecznych warunkach, a w najgorszym przypadku umrą” – napisała. „Nigdy nie możesz zakazać aborcji. Możesz zakazać tylko bezpiecznych aborcji. Powtórzmy to jeszcze raz: nigdy nie możesz zakazać aborcji – możesz tylko zakazać bezpiecznych aborcji. Aborcja to opieka zdrowotna i prawo człowieka. Zmuszanie kogoś do niechcianej ciąży lub do poszukiwania niebezpiecznej aborcji jest naruszeniem praw człowieka, w tym prawa do prywatności i autonomii cielesnej – kropka.”

Na temat sytuacji w Polsce Zara zabrała głos już w październiku. Wtedy opublikowała na swoim instaseories ponad 2 minutowe wideo, w którym wypowiada się na temat aborcji podkreślając jak ważny jest dostęp do bezpiecznego zabiegu, zwraca uwagę na ciężką sytuację kobiet w niechcianej oraz zagrożonej ciąży, a także podkreśla jak niesamowicie istotna jest edukacja w tym zakresie (więcej TUTAJ).

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Zara Larsson (@zaralarsson)

Zara Larsson zapowiadana nową płytę. Wokalistka zdradziła najważniejsze szczegóły i opublikowała okładkę

Zagraniczne gwiazdy wspierają Strajk Kobiet w Polsce

Dua Lipa kolejną gwiazdą wspierającą Polki. Artystka poparła Strajk Kobiet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here