Sądowa batalia Katy Perry z siostrami Zakonu Niepokalanego Serca Marii o budynek w Los Angeles przyjęła dość niespodziewany obrót. Jedna z sióstr, 89-letnia Catherine Rose Holzman, zmarła… w trakcie rozprawy.


Nakreślając tło całego sporu warto wspomnieć, że osią konfliktu jest wybudowany w 1927 r. budynek, który należał do Zakonu Niepokalanego Serca Marii do roku 2011. Piosenkarka uzyskała wymaganą zgodę od archidiecezji na zakup nieruchomości. Nabyciu budynku przez Perry sprzeciwiły się jednak siostry Zakonu, które wbrew decyzji archidiecezji sprzedały budynek Danie Hollister za rekordowo niską cenę. Perry oferowała zakonowi ponad 14 milionów dolarów.

W tym tygodniu miała miejsce rozprawa w czasie w trakcie, której doszło do niespodziewanego wydarzenia. Podczas przesłuchania siostry Catherine Rose Holzman w charakterze świadka 89-letnia zakonnica zasłabła i następnie zmarła. Kilka godzin przed śmiercią Holzman udzieliła publicznej wypowiedzi, w której skrytykowała Perry.

Proszę, przestań. To co robisz nie przynosi nikomu nic dobrego, a tylko ranisz ludzi.” miała powiedzieć 89-latka.

Przypomnijmy, że siostry nie chcą oddać nieruchomości piosenkarce z uwagi na jej wizerunek sceniczny, który nie znajduje u nich aprobaty.

Znalazłam Katy Perry i jej teledyski i szczerze mówiąc nie byłam szczęśliwa.” powiedziała 3 lata temu inna zakonnica Rita Callanan.