Od kilku dni Polki i Polacy tłumnie demonstrują na ulicach miast oraz w Internecie swój sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja w przypadku uszkodzenia płodu lub nieuleczalnej choroby jest niezgodna z konstytucją. Do protestujących dołączają również zagraniczny artyści, którzy okazują swoją solidarność za pomocą mediów społecznościowych. 

Nowym zmianom w prawie aborcyjnym sprzeciwiają się chociażby takie gwiazdy jak Kayah i Julia Wieniawa, które otwarcie poparły odbywające się obecnie protesty podczas ostatniego odcinka „Tańca z Gwiazdami” (więcej TUTAJ), ale także ich znajomi po fachu zza granicy. Wsród osób ze świata muzyki, które zabrały głos znaleźli się m.in. Zara Larsson, Anne-Marie, Yungblud, wokalista zespołu Years & Years Olly Alexander, Melanie Martinez, Rina Sawayama oraz brat Billie Eillish Finneas.

„Polsko jest mi tak przykro, jestem z wami. Wybór dotyczący aborcji powinien zależeć tylko i wyłącznie do was, to jest wasze ludzkie prawo!!! Proszę, aby wszyscy dowiedzieli się o tym, co się teraz dzieje i rozpowszechniali jak najwięcej informacji, abyśmy mogli z tym walczyć.” – napisał na Twitterze brytyjski wokalista Yungblud. Jego rodaczka Anne-Marie udostępniła na stories wpis opisujący wydarzenia z czwartkowego protestu w Warszawie i dopisała „Polsko jestem z wami”.

Natomiast również wspomniana już Zara Larsson opublikowała na swoim instaseories ponad 2 minutowe wideo, w którym wypowiada się na temat aborcji podkreślając jak ważny jest dostęp do bezpiecznego zabiegu, zwraca uwagę na ciężką sytuację kobiet w niechcianej oraz zagrożonej ciąży, a także podkreśla jak niesamowicie istotna jest edukacja w tym zakresie.

Kayah i Julia Wieniawa wsparły strajk kobiet podczas finału programu „Taniec z Gwiazdami”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here