Dosłownie przed chwilą zakończył się wielki finał tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Na portugalskiej scenie zaprezentowało się łącznie 26 reprezentantów poszczególnych państw. W tym roku niekwestionowanym zwycięzcą okazał się Izrael za sprawą Netty Barzilai i jej singla „Toy”.


Tegoroczna 63-cia edycja Eurowizji odbywała się w Portugalii. Konkurs do Lizbony został sprowadzony za sprawą Salvadora Sobrala, który rok temu w brawurowy sposób ujął serca telewidzów wykonaniem piosenki „Amar Pelos Dois”. Podczas dzisiejszego koncertu na scenie zmierzyli się ze sobą uznawani za faworytów m.in. przedstawiciele Norwegii, Izraela, Finlandii, Cypru, Szwecji, Litwy, Francji czy Irlandii. Niestety w finałowym gronie zabrakło tegorocznych przedstawicieli Polski – Gromee’go & Lukasa Meijer’a, którym nie udało się wyjść ze swojego półfinału.

W tym roku Grand Prix konkursu trafiło w ręce Izraela za sprawą utworu „Toy” wykonywanego przez Nette Barzilai. Drugie miejsce przypadło w udziale Cyprowi, a ostatnie miejsce na podium zajęła Austria. To 3 zwycięstwo w historii startów w konkursie Eurowizji dla Izraela.

Poniżej znajdziecie występ zwycięzcy oraz oficjalne wyniki finału Eurowizji 2018.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here