Super Bowl już w tą niedzielę. Cały muzyczny świat z wypiekami na twarzy wyczekuje show, które podczas przerwy w rozgrywkach zaprezentuje The Weeknd. 

Na kilka chwil przed swoim występem, kanadyjski wokalista opublikował kolejne wideo zapowiadające jego koncert na Pepsi Super Bowl LV Halftime Show. Filmik zatytułowany „Ostatni posiłek przed Super Bowl” jest już trzecim zwiastunem wydarzenia (dwa poprzednie TUTAJ i TUTAJ).

Wokalista nie może zdradzić więcej szczegółów dotyczących niedzielnego występu, poinformował jedynie, że podczas jego show nie będzie żadnych gościnnych występów, co dla wielu okazało się ogromnym zaskoczeniem. Tradycją jest, że występująca gwiazda zaprasza na scenę innych, znanych muzyków i tak dla przykładu w zeszłym roku Shakira i Jennifer Lopez wystąpiły z Bad Bunnym i J. Balvinem.

Po sieci krążyły doniesienia o tym, że u boku The Weeknd pojawić się mają Ariana Grande i Madonna, sam artysta jednak zaprzeczył tym informacjom. „Czytałem wiele plotek, ale nie stawiałbym na to” – przyznał w rozmowie z NFL Network. „Nie było miejsca, aby zmieścić to w narracji i historii, którą opowiadam w przedstawieniu. Więc nie, nie ma specjalnych gości.” 

„Narracja i historia”, o których wspomniał The Weeknd ma nawiązywać do znanych już motywów z jego obecnej muzycznej ery „After Hours”, której elementami rozpoznawczymi są charakterystyczna stylizacja – czerwony garnitur, okulary przeciwsłoneczne i bandaże.

Występ The Weeknd z pewnością będzie wyjątkowy i to nie tylko z powodu braku muzycznych gości specjalnych. Jego show będzie najdłuższym w historii Super Bowl (24 minuty), dzięki głównemu sponsorowi występów na Halftime Show, firmie Pepsi, która zdecydowała się zrezygnować z zaprezentowania swoich reklam w przerwie rozgrywek na rzecz występu Abela. Co więcej, artysta, w przeciwieństwie do wykonawców z poprzednich lat, nie wystąpi na scenie ustawionej na boisku, a na trybunach. Wszystko ze względów bezpieczeństwa – normalnie scenę na Halftime Show w ciągu 13 minut ustawia około 1000 osób, ale w obecnej sytuacji byłoby to niemożliwe, bo z powodu pandemii znacznie zmniejszono liczbę osób przygotowujących muzyczne show. Wiadomo także, że sam The Weeknd na potrzeby wydarzenia wydał z własnej kieszeni aż 7 milionów dolarów. Bez wątpienia szykuje się naprawdę nieprzeciętne widowisko.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez NFL Network (@nflnetwork)

Wirtualna konferencja prasowa przed Pepsi Super Bowl LV Halftime Show poniżej.

The Weeknd w zwiastunie Super Bowl Halftime Show. Występ wokalisty już w niedzielę

The Weeknd wydał album „The Highlights” składający się z jego największych przebojów

Pierwszy zwiastun występu The Weeknd na Super Bowl już dostępny

The Weeknd zagra w Polsce w ramach trasy koncertowej „After Hours Tour”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here