Wielki finał Konkursu Piosenki Eurowizji 2021 za nami. Tegorocznym zwycięzcą okazały się Włochy, za sprawą zespołu Måneskin i piosenki „Zitti E Buoni”.  

Po rocznej przerwie Eurowizja powróciła z charakterystyczną dla tego wydarzenia wielką pompą. 65-ta edycja odbyła się w Holandii. Na scenie w Rotterdamie zaprezentowało się łącznie 26 reprezentantów poszczególnych państw, w tym gronie zabrakło przedstawiciela Polski, Rafała Brzozowskiego, któremu nie udało się wyjść ze swojego półfinału. Zwycięski występ reprezentantów Włoch do obejrzenia poniżej.

Rockowa grupa Måneskin swoją nagrodę zawdzięczają przede wszystkim głosom publiczności, dzięki którym awansowali z czwartego na pierwsze miejsce. Na podium znaleźli się również Barbara Pravi z Francji oraz Gjon’s Tears ze Szwajcarii. Oficjalne wyniki finału Eurowizji 2021:

Które miejsce na Eurowizji zajął Rafał Brzozowski? Polski reprezentant nie był ostatni

Eurowizja 2021: Na kogo głosowali Polacy?

Finał Eurowizji 2021 bez Rafała Brzozowskiego. Kto awansował?

Zagraniczni internauci wyśmiewają pomysł na występ Rafała Brzozowskiego na Eurowizji: „Pokażcie nam swojego reprezentanta”

Dementujemy doniesienia jakoby piosenka Rafała Brzozowskiego na Eurowizję została stworzona przez nominowanego do Grammy producenta muzycznego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here