Prestiżowy dziennik The New York Times, który w lutym tego roku wypuścił głośny film dokumentalny „Framing Britney Spears”, opublikował nowe, przerażające informacje z akt sądowych.  

Britney Spears od 2008 roku jest pod nadzorem jej ojca. W ramach nałożonej 13 lat temu kurateli, Jamie Spears kontroluje karierę, finanse, a także życie prywatne jego 39-letniej córki. Otrzymuje on za to (z pieniędzy Brit) miesięczne wynagrodzenie w wysokości 16 tysięcy dolarów oraz 2 tysięcy dolarów na utrzymanie biura, a także ustalony procent od dochodów Britney – warto tutaj dodać, że sama artystka zdecydowała się nie nagrywać nowej muzyki (co za tym idzie nie zarabiać) póki jej ojciec sprawuje nad nią kuratelę.

Fani Księżniczki popu zmartwieni obecną sytuacją, w której znajduje się ich idolka, stworzyli akcję #FreeBritney i żądają jak najszybszego zakończenia kurateli. Wygląda na to, że sama Britney również pragnie zmian. The New York Times dotarł do poufnych akt sądowych, które zdradzają, że kultowa wokalistka od długiego czasu mocno nalega na zmiany w prawnym narzędziu kontrolującym jej życie i karierę oraz roli ojca jako kuratora. Poniżej wybrane fragmenty (via. Britney Spears Polska):

  • Piosenkarka musi otrzymywać pozwolenie swojego ojca na nawiązywanie nowych znajomości.
  • Ojciec Britney zmuszał ją do występowania z 40-stopniową gorączką! Sama gwiazda miała przyznać, że był to jeden z najstraszniejszych momentów w jej życiu.
  • Britney jest bardzo zła na to, jak wygląda obecnie jej życie pod kuratelą. Wierzy, iż kuratela stała się represyjnym i kontrolującym narzędziem wobec niej. Jej codzienność wypełniona jest strachem, gdyż każde przewinienie jest surowo karane.
  • Według samej Brit, na początku 2019 roku miała ona zostać zmuszona do udania się do placówki zdrowia psychicznego w ramach kary za wyrażenie swojego zdania i sprzeciwienia się podczas jednej z prób do rezydentury „Domination”.
  • Gwiazda jest testowana na obecność narkotyków WIELOKROTNIE w ciągu tygodnia, jej kartą kredytową zarządza ochrona bądź osobista asystentka, a sama otrzymuje pozwolenie na wydanie… 2000 dolarów tygodniowo. Brit nie mogła przeprowadzić wymiany szafek kuchennych w swoim własnym domu, ponieważ Jamie uznał to za zbyt duży wydatek.
  • Britney podważa zdolność swojego ojca do kierowania kuratelą. Ujawnione akta sądowe wskazują, że prośby i uwagi piosenkarki zgłaszane poprzez jej prawnika były od lat lekceważone przez orzekającego! W 2014 roku gwiazda miała poinformować sąd o swoich podejrzeniach wobec nadużywania alkoholu przez jej ojca. Jamie poddał się regularnym testom na obecność alkoholu, jednak po odbyciu jednego nieplanowanego, nie wyraził zgody na kontynuację.
  • Pracowników trasy „The Circus Starring: Britney Spears”, pierwszego tourneé piosenkarki po ubezwłasnowolnieniu, obowiązywał bezwzględny zakaz spożywania alkoholu oraz… napojów energetycznych w otoczeniu gwiazdy. Była niania Britney relacjonuje jednak, że w tym samym czasie Jamie miał angażować się w nadużycia słowne, tyrady, niewłaściwe zachowania i nawroty alkoholowe!
  • Sędzia oraz prawnicy obu zainteresowanych stron podkreślają możliwość, iż obecny chłopak Britney podjudza jej niezadowolenie wobec kurateli.

Britney już dzisiaj (23.06) pojawi się na rozprawie dotyczącej jej kurateli i będzie osobiście przemawiać.

Britney Spears kończy karierę? „Nie wiem, czy jeszcze wrócę na scenę”

Obejrzeliśmy „Framing Britney Spears”. Wy też powinniście [CYTATY]

Chłopak Britney Spears zabrał głos. Mężczyzna w ostrych słowach odniósł się do ojca piosenkarki

Britney Spears pod wpływem silnych leków na planie „X Factor”. Współpracownik gwiazdy zdradza kulisy

„The Battle for Britney”: czego nowego dowiadujemy się z dokumentu o Britney Spears? [CYTATY]

Mężczyzna oskarżony o śmierć Michaela Jacksona managerem Britney Spears

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here