Rynek fonograficzny to nie rurki z kremem – zwłaszcza dla początkujących twórców, którzy nie wybierają komercyjnych skrótów… Kayax powołał do życia My Name Is New – inkubator dla debiutujących artystów, który ma im ułatwić profesjonalny start na rynku muzycznym. Od jakiegoś czasu w sieci dostępna jest playlista z cyklu My Name Is New i mamy przeczucie, że o artystach, którzy się na niej znaleźli, może być niebawem głośno…

„Od momentu powstania Kayaxu wspieramy młodych twórców. Od lat otrzymywaliśmy całe mnóstwo demówek, którym przesłuchiwaliśmy się z uwagą. Bardzo często te nagrania okazywały się kopalnią ciekawej i oryginalnej muzyki. Czasem ci początkujący artyści, potrzebują jedynie wsparcia merytorycznego i ukierunkowania, żeby zadebiutować z przytupem.” – mówi Tomik Grewiński szef Kayaxu. „Chcąc objąć opieką i podzielić doświadczeniem z jak największym gronem artystów, musieliśmy wyjść poza utarty schemat. My Name Is New to projekt, którego głównym celem jest edukacja, promocja i dystrybucja cyfrowa muzyki – jednym słowem chcemy ułatwić profesjonalny start na rynku muzycznym początkującym artystom solowym i zespołom.” – dodaje Tomik.

Niezły początek

Platforma My Name Is New została powołana do życia na przełomie sierpnia i września, a już do projektu zgłosiło się już blisko 200 artystów reprezentujących najróżniejsze gatunki muzyczne.

Utworów MNIN-owych talentów można posłuchać na playliście – jest świeżo, zaskakująco i bardzo różnorodnie. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba! Z każdym kolejnym tygodniem na playliście będą pojawiały się nowe utwory zgłoszone do My Name Is New, więc zachęcamy Was do subskrybowania i śledzenia. Stay tuned!

Jak się zgłosić?

To dziecinnie proste! Wystarczy wejść na stronę www.mynameisnew.pl i wypełnić formularz, żeby zgłosić utwór. Tam znajdują się także wszystkie szczegółowe informacje na temat projektu.

Co potem?

Eksperci z Kayaxu słuchają tego uczciwie, dyskutują, a na koniec głosują. Nagrania, które w demokratyczny sposób zostały uznane jako najbardziej interesujące zostają udostępnione w dystrybucji cyfrowej, a z nich powstają playlisty sygnowane My Name Is New. Dział promocji Kayax troszczy się o to, żeby te playlisty były odpowiednio pozycjonowane i docierały do jak największej rzeszy słuchaczy.

No dobra, ale co z tego mają artyści?

Po pierwsze ich muzyka jest promowana. Po drugie, dostają wsparcie merytoryczne – pakiet rad i wskazówek na temat tego, jak promować się w internecie, mediach społecznościowych, w serwisach streamingowych, jak budować i dbać o swój artystyczny wizerunek, jak współpracować z organizacjami takimi jak ZAiKS czy jak nawiązywać kontakty z organizatorami koncertów itd. Po trzecie, Kayax „ma ich na oku” i bierze w pierwszej kolejności pod uwagę podczas poszukiwań suportów dla artystów, specjalnych projektów, a może szerszej współpracy fonograficznej. Po czwarte dzięki cyfrowej dystrybucji monetyzują swoją muzykę.

Mery Spolsky na ambasadora! 

Pierwszą ambasadorką My Name Is New jest artystka Kayaxu – Mery Spolsky, której zaradność i zaangażowanie mogą być drogowskazem dla wielu młodych artystów, jak debiutować z przytupem. To na jej przykładzie omawiamy wiele kwestii związanych z promowaniem muzyki w sieci. Artykuły na ten temat także dostępne są na stronie  www.mynameisnew.pl.

Playlista My Name Is New dostępna do odsłuchu:

Kontakt z Marią Dudek, koordynatorem projektu:  mnin@kayax.pl

Facebook 
Instagram

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Programu „Rozwój Sektorów Kreatywnych”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here