W miniony czwartek (20.06) w Beverly Hills odbyła się 34 gala rozdania nagród Rhythm and Soul Awards organizowana przez Amerykańskie Stowarzyszenie Kompozytorów, Autorów i Wydawców, ASCAP. Wsród tegorocznych nagrodzonych znalazła się Cardi B 

Cardi została wyróżniona tytułem „Songwriter Of The Year”. Jest to historyczne wydarzenie, ponieważ jeszcze żadnej raperce nie udało się tego dokonać. Gwiazda odebrała statuetkę z rąk prezes ASCAP Elizabeth Matthews.

„Chcę tylko powiedzieć, że jestem bardzo wdzięczna” – powiedziała w swoim przemówieniu, „Czasami czuję, że nie robię wystarczająco dużo, bo jeśli chodzi o raperki, to jest tak, że ty nigdy nie robisz wystarczająco dużo i zawsze stawiają cię przeciwko innej kobiecej raperce. Ludzie w moim zespole mówią „Cardi, jesteś szalona. Wygrałaś Grammy. Cardi, wszystkie twoje piosenki są na listach przebojów”. „Każdy mówi mi, że nie jestem tym czy tamtym” – kontynuowała, „Wszyscy zawsze chcą powiedzieć, że zrobiłam to z dzięki temu lub zrobiłam to z dzięki tamtemu. Zrobiłam to bo pracowałam ciężko… Dziękuję bardzo ASCAP. To dla mnie zaszczyt”.

Cardi B została uhonorowana za teksty do takich piosenek jak „Bodak Yellow (Money Moves)”, „Ring” z Kehlani, „Motorsport” z Migos i Nicki Minaj, „Finesse (Remix) z Bruno Marsem”, „I Like It” z J Balvinem i Bad Bunnym oraz „Be Careful”.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here