Fani Taylor Swift mają duży powód do dumy. Najnowszy album amerykańskiej wokalistki „Lover” ustanawia kolejne rekordy i właśnie zadebiutował na najwyższym stopniu podium zestawienia najpopularniejszych albumów UK Charts.

Taylor Swift nie zwalnia tempa. Siódmy studyjny album Taylor ukazał się dokładnie tydzień temu. Wydawnictwo „Lover” właśnie zadebiutowało na 1. miejscu brytyjskiej listy najlepiej sprzedających się albumów na Wyspach. Materiał zwiastowany przez hitowe single „ME!”, „You Need To Calm Down” oraz tytułowy „Lover” w pierwszym tygodniu od premiery zakupiło ponad 53 tysiące Brytyjczyków. Ten sukces pozwolił Taylor uzyskać miano pierwszej wokalistki, której aż 4 krążki dotarły do szczytu zestawienia UK Charts w tej dekadzie. Więcej o sukcesach nowego wydawnictwa Taylor znajdziecie TUTAJ.

Tym samym jest to już czwarty numer jeden dla albumu Swift w Wielkiej Brytanii. Poprzednio do szczytu zestawienia dotarły krążki „Red”, „1989” oraz „reputation”. Wydany w 2014 roku album „1989” w pierwszym tygodniu w UK zakupiło ok. 90 tys. osób (łącznie sprzedaż do dnia dzisiejszego przekroczyła 1.2 mln egzemplarzy), podczas gdy pochodzący z 2012 roku krążek ‚Red’ w ciągu 7 dni od swojej premiery uzyskał 61 tys. sprzedanych sztuk. Natomiast „reputation” w debiutanckim tygodniu rozszedł się w ilości 84 tys. sztuk.

Taylor Swift nie wyruszy w trasę Lover Tour? „Nie chcę czuć, że moje życie to tylko album, trasa, album, trasa!”

Szósty studyjny album Lany Del Rey już dostępny. Posłuchaj „Norman Fucking Rockwell” już teraz [streaming-party]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here