Taylor Swift może świętować swój kolejny wielki sukces w karierze. Wydany tydzień temu album „folklore” spotkał się z bardzo przychylnymi recenzjami fanów wokalistki oraz krytyków muzycznych i właśnie zadebiutował na szczycie zestawienia najpopularniejszych albumów UK Charts.

Taylor Swift nie zwalnia tempa. Najnowszy album amerykańskiej wokalistki „folklore” ustanawia kolejne rekordy i właśnie zadebiutował na najwyższym stopniu podium zestawienia najpopularniejszych albumów w Wielkiej Brytanii. Wydany tydzień temu z zaskoczenia materiał zwiastowany przez singiel „cardigan” w pierwszym tygodniu od premiery zakupiło 37 tysiące Brytyjczyków.

Taylor Swift „folklore”: kamień milowy w karierze artystki [RECENZJA]

Tym samym jest to już 5 numer jeden dla albumu Swift na Wyspach. Poprzednio do szczytu zestawienia dotarły krążki „Red”, „1989”, „reputation” oraz ubiegłoroczny „lover”. Wydany w 2014 roku album „1989” w pierwszym tygodniu w UK zakupiło ok. 90 tys. osób (łącznie sprzedaż do dnia dzisiejszego przekroczyła 1.2 mln egzemplarzy), podczas gdy pochodzący z 2012 roku krążek „Red” w ciągu 7 dni od swojej premiery uzyskał 61 tys. sprzedanych sztuk. Natomiast „reputation” w debiutanckim tygodniu rozszedł się w ilości 84 tys. sztuk, a wydawnictwo „lover” zakupiło ponad 53 tysiące Brytyjczyków.

Co więcej Taylor Swift zdołała umieścić w tym tygodniu aż trzy utworzy w top 10 zestawienia najpopularniejszych singli w UK. Lead-singiel promujący album „folklore” zatytułowany „cardigan” zadebiutował na 6 miejscu, podczas gdy kompozycje „exile” z udziałem Bon’a Iver’a i „the 1” uplasowały się odpowiednio na pozycjach 8 i 10.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here