Mariah Carey ma powód do prawdziwej świątecznej celebracji. Jej wielki przebój ‚All I Want for Christmas is You’ po 23 latach od swojej premiery dotarł właśnie do pierwszej dziesiątki amerykańskiej listy przebojów Billboard Hot100. 

Świąteczny szlagier ‚All I Want for Christmas is You’ ukazał się dokładnie 1 listopada 1994 roku. Po upływie 23 lat od daty jego premiery singiel Carey osiąga dzisiaj kolejne sukcesy w USA ustanawiając swoją najwyższą pozycję na liście najpopularniejszych kawałków na tamtejszej liście. W najnowszym notowaniu zestawienia Billboard Hot100 świąteczny hit Mariah znalazł się na 9. lokacie, tym samym po raz pierwszy wkroczył do pierwszej dziesiątki ww. notowania.

To już 28. piosenka 47-letniej wokalistki, której udało się dotrzeć do top10 najważniejszego zestawienia piosenek na amerykańskim rynku. Ostatnio sztuka ta udała się jej z singlem ‚Obsessed’, który w 2009 roku znalazł się na miejscu 7. w notowaniu Billboardu. Aktualnie Mariah znajduje się na 5. pozycji na liście artystów, którzy mogą się pochwalić największą ilością utworów umieszczonych w Billboard Hot100. Przed Carey znaleźli się tylko Madonna (38), The Beatles (34), Rihanna (31) oraz Michael Jackson (29).

Utwór ‚All I Want for Christmas is You’ był pierwszym singlem promującym świąteczny album Mariah Carey wydany w 1994 roku – ‚Merry Christmas’. Co ciekawe, piosenka ta w trakcie swojej dotychczasowej 23-letniej kariery na listach przebojów przyniosła twórcom ponad 60 milionów dolarów zysku.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here