Kolejny wielki sukces na koncie Ellie Goulding stał się faktem. Brytyjka ma prawdziwy powód do świętowania, bowiem jej najnowszy singiel „Hate Me” z udziałem rapera Juice WRLD właśnie został notowany w zestawieniu Billboard Hot 100, czyniąc 32-latkę rekordzistką pod względem ilości utworów umieszonych w rankingu najpopularniejszych singli w USA nagranych przez brytyjską wokalistkę w XXI wieku.

Ellie Goulding to jedno z najgorętszych nazwisk ostatnich lat w światowym przemyśle muzycznym. Po zeszłorocznym sukcesie singla „Close to Me” z udziałem Diplo & Swae Lee, który podbił listy przebojów na całym świecie przyszedł czas na kolejne wyzwania. Brytyjka nie zwalnia tempa i do długiej listy sukcesów może dołożyć kolejny – jej najnowszy singiel „Hate Me” pojawił się w zestawieniu Hot 100 docierając do 74 miejsca.

Sukces ten pozwoli zapisać się wokalistce kolejny raz na kartach historii. Kompozycja „Hate Me” została już 14-nastym singlem w karierze artystki, któremu udało się pojawić w zestawieniu najpopularniejszych singli w Stanach i pobił dotychczasowy rekord w liczbie utworów notowanych w zestawieniu Billboardu nagranych przez brytyjską wokalistkę w XXI wieku. Tym sposobem Ellie wyprzedziła dotychczasową rekordzistkę Adele z 13 hitami na koncie, wysuwając się na samotne prowadzenie.

Przypomnijmy, że pierwszy singiel zwiastujący nowy materiał wokalistki – „Close To Me” z udziałem Diplo i Swae Lee okazał się być sporym sukcesem komercyjnym. Kompozycja kilka miesięcy od premiery została certyfikowana srebrem, złotem czy podwójną platyną za sprzedaż odpowiednio w Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii Kanadzie i USA, a także podbiła radiowe listy przebojów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here