Kilka dni temu Viki Gabor zaprezentowała swój najnowszy singiel „Moonlight”. W sieci od razu pojawiły się komentarze, że utwór bardzo przypomina te, jakie w swoim repertuarze posiada Ariana Grande. Młoda artystka odpowiedziała jednej z wokalistek na zarzucenie jej plagiatu.

Viki Gabor nigdy nie ukrywała, że jej największą idolką jest Ariana Grande. Nastoletnia piosenkarka często naśladuje wykonawczynię hitu „Thank U, Next”, a niedawno przyznała, że stanowiła ona jedną z inspiracji do nagrania piosenki „Moonlight”. Dla niektórych podobieństwo najnowszego singla Viki Gabor to utworów Ariany okazało się zbyt duże. Wokalistka Marianna Ćwiąkała opublikowała na swoim Instagramie wszystkie podobieństwa kawałka „Moonlight” do numeru „Boyfriend” i zarzuciła zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019 plagiat.

Czasami artyści korzystają z czegoś takiego jak licencja i tworzą nowy utwór na tych samych samplach, harmonii, melodii, ale czy nie uważacie, że nadużyciem jest pisanie wtedy, iż za muzykę odpowiadają inne osoby, jeśli pierwotnie stworzyły ją… No właśnie” – napisała, zamieszczając screena z informacją o autorach kawałka „Boyfriend”. 

Viki Gabor postanowiła ustosunkować się do zarzutów i najpierw wysłała wiadomość prywatną Mariannie, a chwilę później udostępniła jej story u siebie z dopiskiem „Dziewczyno, śmieszna jesteś”. Następnie nastoletnia wokalistka wrzuciła selfie z ironicznym komentarzem „Nawet kucyka nie można mieć XD”, odwołując się tym samym do komentarzy, jakoby kopiowała nie tylko brzmienie, ale i styl Ari.

Viki Gabor otwiera nowy rozdział w karierze. Singiel „Moonlight” dostępny wraz z teledyskiem

Viki Gabor zapowiada „Moonlight”. Wielkie zmiany w życiu zawodowym gwiazdy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here