Singiel zwiastujący kolejną płytę Cardi B debiutuje na 2. miejscu listy przebojów Billboard Hot 100. Piosence nie udało się wyprzedzić wielkiego przeboju 17-letniej Olivii Rodrigo. „drivers license” już piąty tydzień z rzędu okupuje najwyższą pozycję. 

Jak podaje „Billboard”, nowy utwór Cardi B to najczęściej odtwarzana i najlepiej sprzedająca się piosenka minionego tygodnia. Kawałek, naliczył 31,2 mln. streamów i 37 tys. sprzedanych cyfrowych i fizycznych singli, a także zgromadził 14,9 mln. odbiorców radiowych. Łącznie liczby te dały „Up” drugą pozycję w rankingu najpopularniejszych piosenek w Stanach Zjednoczonych. Dla Cardi B jest to już dziewiąty utwór, który znalazł się w top 10 Billboard Hot 100.

Piosenka, trafiając już w swoim pierwszym tygodniu na 2. miejsce, staje się również najwyżej debiutującym utworem nagranym przez raperkę solo, od czasu kultowego „Doo Wop (That Thing)” Lauryn Hill z 1998 roku.

Królująca w tym zestawieniu Olivia Rodrigo też może się pochwalić historycznymi sukcesami. Jej „drivers license” jest pierwszym kobiecym debiutem, który spędza pięć tygodni na 1. miejscu listy Billboard Hot 100 i pierwszą piosenką ogólnie z takim wynikiem, od czadu hitu „7 ringu” Ariany Grande.

Cardi B prezentuje nowy singiel. Raperka opublikowała piosenkę „Up” wraz z teledyskiem

Olivia Rodrigo zaprezentowała teledysk do debiutanckiego singla „drivers license”

Czy Cardi B skopiowała Doję Cat w swoim najnowszym klipie?

Olivia Rodrigo na żywo z hitem „drivers license”. Wokalista wystąpiła w The Tonight Show

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here