Osiągnięcia Drake’a i The Weeknd trafią do książek i to dosłownie. Studenci X University już niedługo będą mogli podjąć kurs na temat tych dwóch artystów.

Już od przyszłego semestru studenci X University zostaną przeszkoleni w zakresie Drake’a i The Weeknd. Oferująca kurs uczelnia znajduje się w rodzinnym dla obu artystów Toronto.

Kurs zatytułowany „Dekonstrukcja Drake’a i The Weeknd” będzie prowadzony przez wykładowcę, dziennikarza, podcastera i publicystę Daltona Higginsa, profesora-rezydenta, a także eksperta w dziedzinie kultury hip-hopowej i autora biografii Drake’a „Far From Over”.

Uczestnicy kursu będą mieli okazję poznać dogłębniej scenę muzyczną z Toronto, która zrodziła dwie megagwiazdy, a także warunki, które pomogły im odnieść taki sukces. Zastanowią się także nad problemami związanymi z kanadyjskim rynkiem muzycznym, które zmusiły zarówno Drake’a, jak i The Weekend do przeniesienia do Stanów Zjednoczonych.

Istnieje już wiele różnego rodzaju kursów o rockowych, folkowych, popowych artystach, takich jak Miley Cyrus, Lady Gaga, Bruce Springsteen, więc dlaczego nie miałby się odbywać tutaj kurs o Drake’u i The Weeknd? w Toronto?” – mówi Higgins w oświadczeniu. „Myślę też, że to odpowiedni czas, aby nasze kanadyjskie ikony rapu i R&B zostały uznane i docenione w środowisku akademickim. Uważam też, że jest to świetny czas dla badaczy muzyki i historyków, aby zagłębić się w scenę muzyczną Toronto, która zrodziła Drake’a i The Weeknd i która pomogła stworzyć dla nich odpowiednie warunki, aby odnieść mega sukces”.

W rozmowie z Now Toronto dodał również: „Na amerykańskich uniwersytetach z łatwością prowadzi się ponad 300 kursów hip-hopowych o artystach takich jak JAY-Z, Outkast, Beyoncé (…). Wiele uniwersytetów z Ivy League, w tym Harvard i Cornell, w pełni przyjęło edukację hip-hopową, więc możemy zrobić to samo tutaj”.

Drake wydał nowy album „Certified Lover Boy” [streaming-party]

Drake w klipie do „Way 2 Sexy” z Future i Young Thug

Burmistrz Toronto ogłosił 7 lutego Dniem The Weeknd

Nowy album The Weeknd inspirowany Britney Spears. Artysta wskazał dwa hity piosenkarki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here