Nowy numer 1 w Wielkiej Brytanii: tym razem na sam szczyt zestawienia najpopularniejszych singli na tamtejszym rynku wkracza Camila Cabello z utworem ‚Havana’. To pierwszy singlowy numer jeden wokalistki na Wyspach.

Fani Camili mogą mieć dużo powodów do dumy: teledysk piosenkarki do jej najnowszego singla jest obecnie najczęściej odtwarzanym klipem w serwisie Vevo, a nie gorzej radzi sobie też sama piosenka. Singiel ‚Havana’ szturmem podbija listy przebojów na całym świecie, w tym m.in. w Wielkiej Brytanii. To właśnie w UK kawałek Camili w tym tygodniu oficjalnie wskoczył na 1. miejsce tamtejszego zestawienia najpopularniejszych piosenek. Sprzedaż ‚Havany’ w tym tygodniu wyniosła 48,615 tys., z czego ponad 30 tys. pochodzi ze streamingu. Łącznie do dnia dzisiejszego drugi singiel Camili z debiutanckiego albumu osiągnął w Wielkiej Brytanii sprzedaż na poziomie 465,646 tys. egzemplarzy. Więcej o sukcesie wokalistki możecie przeczytać TUTAJ.

Tuż za Camilą uplasował się zeszłotygodniowy lider, czyli Post Malone: kompozycja ‚Rockstar’ po czterech tygodniach na szczycie musiała ustąpić miejsca hitowi byłej wokalistki Fifth Harmony i spada na pozycję 2 (44,873).  Podium niezmiennie zamyka utwór ‚Silence’ Marshmello i Khalida (32,478). W pierwszej piątce po raz kolejny znalazło się także miejsce dla wspólnego kawałka Rity Ory i Aviciego ‚Lonely Together’ (4. miejsce) oraz dla utworu Zayna i Sii ‚Dusk Till Down’, który względem ubiegłego tygodnia przesunął się o jedną lokatę w górę (5. miejsce – 26,769 tys.). Na pozycję 6. awans odnotował najnowszy singiel Eda Sheerana ‚Perfect’, natomiast spadek na miejsce siódme zaliczył przebój ‚Too Good To Goodbyes’ Sama Smitha. Pozycja ósma w dalszym ciągu należy do kawałka ‚Finders Keepers’ Mabel i Kojo Funds, a tuż za jego plecami plasuje się singiel ‚How Long’  Charliego Putha, który po raz pierwszy wkroczył do pierwszej 10-tki UK Charts. Ścisłą czołówkę zamyka hiszpańsko-języczna kompozycja J Balvina i Willy Williama ‚Mi Gente’.

Wśród innych istotnych zmian warto odnotować coraz wyższe lokaty osiągane przez Ritę Orę i jej singiel ‚Anywhere’, który tym razem zajmuje miejsce tuż za top10 (pozycja 11 – 23,625). Duży awans zanotowała Taylor Swift za sprawą singla ‚…Ready For It?’, który przesuwa się o 33 oczka w górę lądując na pozycji 38. Tendencję spadkową kontynuują za to dwa pozostałe utwory Taylor: ‚Look What You Made Me Do’ wylądowało w tym tygodniu na pozycji 51, zaś ‚Gorgeous’ plasuje się na 31. miejscu. Awans odnotowuje za to Liam Payne z ‚Bedroom Floor’ – drugi singiel zapowiadający debiutancki album Brytyjczyka w tym tygodniu dociera do pozycji 22.

Debiut w zestawieniu najpopularniejszych singli na Wyspach odnotowały także ostatnie propozycje muzyczne m.in. Seleny Gomez & Marshmello ‚Wolves’ (16. miejsce – 18,843), Clean Bandit & Julii Michaels ‚I Miss You’ (28. pozycja – 12,158), Migos’a & Nicki Minaj & Cardi B ‚Motor Sport’ (49. miejsce) czy Sama Smitha ‚Burning’ (63. miejsce).


‚Reputation’ na drodze do miliona sztuk w 1. tygodniu? REKORDOWA przed-sprzedaż krążka w Stanach Zjednoczonych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here