Tulisa Contostavlos, była członkini grupy N-Dubz, ponad pięć lat walczyła na sali sądowej o prawa do piosenki ‚Scream & Shout’, jaką wyprodukował will.i.am. Finalnie brytyjski sąd przyznał rację 29-letniej Tulisie.


Tulisa-X-factor-bikini-Bermuda

Tulisa znana jest z twórczości w ramach popularnego niegdyś na Wyspach zespołu N-Dubz. 29-latka, która zasiadała w panelu jurorskim w programie ‚The X Factor’ wydała również solową płytę – ‚The Female Boss’. 


Pięć lat toczyła się sprawa sądowa, jaką brytyjska piosenkarka Tulisa założyła will.i.am’owi o prawa do piosenki ‚Scream & Shout’, w której gościnnie pojawiła się Britney Spears. Jak wynika z relacji Contostavlos, 29-latka miała kilka lat temu współpracować przy tworzeniu wspomnianego singla, a także planowała umieścić go na swoim solowym debiutanckim krążku ‚The Female Boss’. Pierwotnie kompozycja bowiem nosiła tytuł ‚I Don’t Give a F–k’ i została przez Contostavlos napisana na potrzeby debiutu fonograficznego byłej jurorki ‚The X Factor’.

Wedle relacji prasowych zagranicznej prasy will.i.am nie negował faktu zaangażowania Tulisy w powstanie ‚Scream & Shout’.

Tulisa napisała ten utwór, zanim ja to zrobiłem – to prawda. Ale producenci muzyki… nie chcieli, żeby go zatrzymała.” powiedział członek Black Eyed Peas.

Tulisa była zła, kiedy zabrali jej utwór i przekazali go Britney – w szczególności dlatego, że go współtworzyła. Ten kawałek miał być jednym z największych na jej debiucie. Nie pozwoliła tej sprawie umrzeć i skierowała ją na drogę sądową, teraz wygrała. Chce być uznawana jako twórca jednej z największych piosenek ostatniej dekady.” donosi brytyjska prasa.

Warto również dodać, że w trakcie sprawy sądowej przyznano, że to właśnie wokale Tulisy wykorzystane są w ‚Scream & Shout’ obok wokali Britney Spears. Finalnie Contostavlos uzyska 10% dochodów, jakie wygenerował utwór do tej pory. Co interesujące, według NME w związku z toczącym się procesem do tej pory wszelkie zyski ze sprzedaży / streamingu ‚Scream & Shout’ były zamrożone i nie trafiały do uprawnionych osób.