Bez wątpienia debiutancka płyta Lady Gagi miała ogromny wpływ na ówczesny rynek muzyczny. Przez lata single z albumu królowały na tanecznych parkietach oraz są ulubieńcami wielu sympatyków artystki. Nasza redakcja wybrała ulubione utwory z ikonicznego już „The Fame”.

1. Just Dance

Od tego wszystko się zaczęło. Ten utwór to z pewnością must have w tym zestawieniu. Chwytliwy, przebojowy singiel okazał się strzałem w dziesiątkę, a przed Lady Gagą świat pop stanął otworem. Znalazł się na czele zestawienia Billboard Hot 100. Do tej pory wracamy do tego kawałka, a wrażenia pozostają niezmiennie pozytywne.

2. Boys Boys Boys

Sama Gaga wspomina ten kawałek jako kobieca wersja „Girls Girls Girls” w wykonaniu Motley Crue, jednak z jej własnym twistem. Początkowo miał być kolejnym singlem z płyty po Paparazzi. Ten żywiołowy utwór to jeden z naszych ulubionych kawałków na płycie.

3. Summerboy

Oto letnia wstawka w naszym zestawieniu. Artystka przyznała, że jedną z inspiracji do stworzenia tego utworu był chłopak, z którym się spotykała podczas lata i wiedziała, że ta relacja nie przetrwa po upływie słonecznej pory roku. Numer usłany momentami delikatnymi wokalami Gagi z interesującą produkcją zajmuje czołową lokatę na naszej osobistej liście.

4. LoveGame

LoveGame to kolejny singiel z płyty The Fame. Hit został napisany w zaledwie cztery minuty. Wers I wanna take a ride on your disco stick zainspirował ją do napisania całości utworu, po tym jak użyła tego zwrotu w klubie nocnym dzień wcześniej. Piosenka doczekała się wielu remixów – została zremixowana nawet przez Marylina Mansona. Utwór podbił listy przebojów na całym świecie, a także znalazł swoje miejsce w naszym osobistym zestawieniu.

5. Poker Face

Drugi numer jeden artystki w zestawieniu Billboard Hot 100 oraz drugi singiel z płyty The Fame. Taneczny przebój szybko podbił serca słuchaczy. Jedna z ulubionych piosenek Gagi z tego wydawnictwa, a także i nasza. Poker Face zamyka nasze skromne zestawienie utworów z tego fenomenalnego albumu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here