Zokazji tego wspaniałego święta prezentujemy Wam listę wybranych przez nas dwudziestu girl power anthems, zaśpiewane dla kobiet przez kobiety! Tych utworów nie może zabraknąć na Waszej dzisiejszej playliście.

Redakcja Luvpop z okazji obchodzonego dzisiaj Dnia Kobiet wspólnymi siłami stworzyła listę Top 20 piosenek o niesamowitych dziewczynach. Zadanie to nie było łatwe! Pod uwagę brane były utwory wydane w formie singla oraz wykonywane tylko przez kobiety, co więcej każda z pań mogła pojawić się w naszym zestawieniu tylko raz. Zaznaczamy, że kolejność jest przypadkowa.

 Whitney Houston – I’m Every Woman

Listę otwieramy jedną z największych muzycznych ikon naszych czasów. Oryginalnie utwór wykonywała Chaka Khan, która pojawiła się u boku ciężarnej Whitney w klipie nakręconym do jej wersji. Whitney Houston w numerze „I’m Every Woman” to pozycja obowiązkowa.

 Ariana Grande – God is a woman

Ariana Grande w klipie do tego utworu wcielając się w Stwórcę, pokazała na czym świat stoi. Sam teledysk zgarnął nominację za najlepsze efekty specjalne, a singiel z albumu „Sweetener” znalazł również miejsce w naszym zestawieniu.

 Alicia Keys – Girl On Fire

„She’s just a girl and she’s on fire/hotter than a fantasy, longer like a highway” zaczyna swój przebój Alicia Keys kontynuując liczne porównania do ognia. Z pewnością ten utwór będziecie mogli usłyszeć na żywo już 20 lipca w Krakowie, a tymczasem pozostaje obejrzenie tego wideoklipu!

 Cyndi Lauper – Girls Just Wanna Have Fun

Tego hitu nie trzeba nikomu przedstawiać. Numer z lat 80. do dziś wzbudza wiele pozytywnych emocji, wciąż pozyskując kolejnych, nowych sympatyków. Ba! Nadal jest grany na wielu imprezach. W końcu girls just wanna have fun!

Pussycat Dolls – I Don’t Need A Man

„I Don’t Need A Man” z 2005 roku był piątym singlem Pussycat Dolls z ich pierwszego albumu. Jeden z największych girlsbandów początków lat 2000 stworzył kolejny girl anthem na naszej playliście. Po ich powrocie czekamy na kolejne utwory z taką samą energią.

Dua Lipa – New Rules

Utwór Albanki szturmem podbił światowe listy przebojów oraz dyskotekowe parkiety. Teledysk zgromadził imponującą liczbę 2 miliardów wyświetleń. Kobiece wsparcie ukazane w klipie Duy Lipy powinno być na porządku dziennym.

Christina Aguilera, Lil’ Kim, Mya, Pink – Lady Marmalade

Ten numer swobodnie można nazwać jedną z najgorętszych kobiecych współprac tego tysiąclecia. Z łatwością zgarnął nagrodę Grammy w kategorii Najlepsza wokalna współpraca pop oraz statuetkę VMA za Teledysk roku. Utwór sygnujący film „Moulin Rouge” to kolejna propozycja w naszym zestawieniu.

Shania Twain – Man! I Feel Like A Woman

Tym razem czas na hit z lat 90. Shania Twain w numerze „Man! I Feel Like A Woman” to must-have na Waszej dzisiejszej playliście. „The best thing about being a woman/Is the prerogative to have a little fun” – i tego dzisiaj Wam życzymy.

Taylor Swift – The Man

Kolejny kawałek w naszym zestawieniu to „The Man” od Taylor Swift. Artystka, która wcieliła się w klipie w tytułowego bohatera, zwraca uwagę na kwestię nierównego traktowania kobiet, szczególnie w sferze zawodowej. Utwór pochodzi z jej ostatniego longplaya zatytułowanego „Lover”, nominowanego do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy Wokalny Album – Pop.

Destiny’s Child – Independent Women, Pt. 1

Wielki hicior Destiny’s Child „Independent Women, Pt. 1” to niekwestionowany hymn girl power nagrany przez trzy silne i dumne kobiety, na potrzeby kultowego filmu „Charlie’s Angels”, opowiadającego o innej trójce równie mocnych pań.

Lily Allen – Hard Out Here

Zadziorny i lekko prowokacyjny singiel Lily Allen idealnie sprawdza się jako ścieżka dźwiękowa towarzysząca przebijaniu szklanego sufitu.

Jessie J – Queen

Wydany w 2017 roku singiel Jessie J z album „R.O.S.E.” oprócz wspaniałego wokalu artystki, to przede wszystkim poruszający teledysk oraz cudowny przekaz, który warto sobie przypomnieć w takie święto jak dzień kobiet.

Bananarama – Venus

W 1986 roku kobiece trio Bananarama wypuściło swój cover utworu „Venus” duńskiego zespołu Shocking Blue tworząc jeden z największych klasyków kategorii piosenek girl power. Przy ich przeboju ciężko nie tupać nóżką.

Beyoncé – Run The World (Girls)

Kim byśmy byli nie dodając jednego z najbardziej przebojowych utworów o kobiecej sile? Mimo innych piosenek o mocy kobiet wykonanych przez Knowles, żaden tak mocno jej nie podkreślał jak ten numer. W końcu wprost śpiewa kto rządzi tym światem.

Hailee Steinfeld – Most Girls

Hailee opisując przesłanie stojące za „Most Girls” powiedziała: „wszystkie kobiety mają coś do zaoferowania, mają swoją historię, mają cel w życiu lub kogoś, kto jest dla nich inspiracją.”

Little Mix ft. Sharaya J – Strip 

Repertuar brytyjskiego girlsbandu obfituje w utwory nagrane z myślą o ich kobiecej publiczności. Wymienić tu należy takie kawałki jak chociażby „Salute”, „Power”, „Joan of Arc”, czy „Woman Like Me”. Jednak w naszym sercu swoje specjalne miejsce ma singiel „Strip” oraz idący za piosenką przekaz.

Britney Spears, Iggy Azalea – Pretty Girls

Gdyby Cyndi Lauper zdecydowała się wydać swój wspomniany już wyżej przebój „Girls Just Wanna Have Fun” w 2015 roku, brzmiałby on pewnie tak jak „Pretty Girls”. Współpraca Britney Spears i Iggy Azalei jest zabawnym i chwytliwym numerem, którego nie może zabraknąć na babskim wieczorze jak i na naszej liście.

Miley Cyrus – Mother’s Daughter

„Oh my God, she got the power/Well, look at her, she got the power” – tymi słowami zaczyna pre-chorus Miley Cyrus. Singiel z EPki „She Is Coming” zatytułowany „Mother’s Daughter” to deklaracja kobiecej siły i możliwości. Energetyczny numer szybko zajął miejsce na naszej liście.


Jennifer Lopez – Ain’t Your Mama

Nie mogło także zabraknąć numeru latynoskiej supergwiazdy Jennifer Lopez. Artystka w utworze „Ain’t Your Mama” stawia na podkreślenie kobiecej niezależności. Kawałek napisany we współpracy z Meghan Trainor osiągnął także sukces komercyjny, a klip na platformie Youtube zgromadził ponad 720 milionów wyświetleń.

Viki Gabor, Kayah – Ramię W Ramię

Nasze zestawienie zamykamy jeszcze świeżym polskim numerem, który jest efektem współpracy Viki Gabor – zeszłorocznej zwyciężczyni Eurowizji Junior oraz legendarnej już na polskiej scenie muzycznej Kayah. Mamy nadzieję, że „żadna dama nie będzie tańczyła sama” w tym wyjątkowym dniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here