Billie Eilish może świętować swój kolejny muzyczny sukces. Debiutancki krążek 17-letniej wokalistki, „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?”, właśnie zadebiutował na najwyższym stopniu podium zestawienia najpopularniejszych albumów w Stanach Zjednoczonych.

Billie Eilish nie zwalnia tempa. Wydawnictwo „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?” trafiło na szczyt z łącznym wynikiem 313 tys. sprzedanych sztuk. Znaczna część tej sumy – bo aż 170 tys. – pochodzi z tzw. sprzedaży tradycyjnej krążków, natomiast pozostała liczba pochodzi ze streamingu. Sukces ten pozwolił zapisać się Billie na kartach historii bowiem została pierwszą artystką urodzoną w latach 2000+, której kiedykolwiek udało się zdobyć numer 1 w zestawieniu albumów w USA. Ciekawostką jest, że w Stanach sprzedano 15 tysięcy egzemplarzy „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?” na winylu – to najlepszy wynik sprzedaży dla tego nośnika w tym roku.

Billie jest również najmłodszą kobietą na szczycie rankingu od 2009 roku –gdy 16-letnia wówczas Demi Lovato trafiła na najwyższe miejsce dzięki „Here We Go Again” oraz najmłodszym artystą, któremu udało się zdobyć numer 1 zestawienia od czasu wydania krążka „Handwritten” Shawna Mendesa. 

Ponadto serwis Billboard właśnie poinformował, że najnowszy singiel „bad guy” zadebiutował na 7. miejscu zestawienia Billboard Hot100, czyli najlepiej sprzedających się kawałków w Stanach Zjednoczonych. To najwyżej notowany do tej pory utwór w karierze wokalistki na tamtejszej rynku muzycznym.

„WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?” zostało napisane, wyprodukowane i nagrane w całości przez 17-letnią Billie Eilish i jej brata Finneasa w ich rodzinnym domu w Highland Park w Los Angeles. Nagrania odbyły się w sypialni Finneasa, po drugiej stronie korytarza od pokoju Billie. Rodzeństwo spędziło znaczną część 2018 roku, pisząc piosenki pomiędzy licznymi koncertami.

Przypomnijmy, że płyta w Polsce ukazała się pod naszym patronatem.

 

Wielki sukces Billie Eilish! „When We All Fall Asleep, Where Do We Go?” debiutuje na szczycie zestawienia UK Charts

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here