Shawn Mendes może świętować swój kolejny numer 1 w zestawieniu Billboard 200. Młody Kanadyjczyk dzięki trzeciemu studyjnemu krążkowi – zatytułowanemu po prostu „Shawn Mendes” – debiutuje na samym szczycie rankingu najlepiej sprzedających się płyt w Stanach Zjednoczonych.


19-letni Mendes ma kolejny powód do dumy. Album „Shawn Mendes” w swoim pierwszym tygodniu w Stanach Zjednoczonych rozszedł się w nakładzie 182 tys. sztuk. Znaczna część tej sumy – bo aż 142 tys. – pochodzi przy tym z tzw. sprzedaży tradycyjnej krążków, pozostała liczba pochodzi ze streamingu. Za wokalistą uplasowali się m.in. Post Malone oraz A$AP Rocky, którzy tym razem musieli uznać wyższość młodego Kanadyjczyka.

Jest to już trzeci krążek Shawna, który debiutuje na samym szczycie zestawienia Billboard 200. Wydany w 2016 roku album „Illuminate” rozpoczął swoją przygodę w amerykańskim zestawieniu z liczbą 145 tys. sprzedanych płyt, zaś debiut Mendesa – „Handwritten” – ze 119 tys. sztuk. Oznacza to, że wynik trzeciego studyjnego albumu Shawna jest jego najlepszym w dotychczasowej karierze.

Przypomnijmy, że „Shawn Mendes” to następca wydanych w 2014 „Handwritten” oraz „Illuminate” z 2016 roku. Jak zapewnia sam wokalista materiał zawiera najbardziej osobisty i wrażliwy tekst w dotychczasowym dorobku Mendesa. Shawn na trzeciej płycie współpracował m.in. z takimi artystami jak Khalid (duet „Youth”), Ed Sheeran (współautor „Fallin’ All in You”), Ryan Tedder (współautor „Particular Taste”) czy John Mayer (solo gitarowe w piosence „Like To Be You”). Trzeci studyjny album Mendesa – promują single „In My Blood”, „Lost in Japan” oraz nagrane z Khalidem „Youth”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here