P!nk może świętować swój kolejny muzyczny sukces. Ósmy studyjny krążek amerykańskiej wokalistki „Hurts 2B Human” jest aktualnie najchętniej kupowaną płytą w Stanach i właśnie zadebiutował na szczycie zestawienia najpopularniejszych albumów Billboard Hot 200.

P!nk nie ma sobie równych także w USA. Właśnie poznaliśmy finalne wyniki sprzedaży albumów za zeszły tydzień. Wydawnictwo „Hurts 2B Human” poradziło sobie lepiej niż zakładały wstępne prognozy i trafiło na szczyt z łącznym wynikiem 115 tys. sprzedanych sztuk. Znaczna część tej sumy – bo aż 95 tys. – pochodzi z tzw. sprzedaży tradycyjnej krążków, natomiast pozostała liczba pochodzi ze streamingu. Krążek „Hurts 2B Human” dotarł już także do 1 miejsca rankingu najpopularniejszych krążków m.in. w Wielkiej Brytanii, Australii, Kandzie, Nowej Zelandii, Irlandii czy Niemczech.

Tym samym jest to już trzeci krążek artystki w karierze, który debiutuje na samym szczycie zestawienia najlepiej sprzedających się krążków w Stanach po „The Truth About Love” oraz „Beautiful Trauma”. Przypomnijmy, że poprzedni album „Beautiful Trauma” w pierwszym tygodniu rozszedł się w ilości 407 tysięcy sztuk, z czego 384 tysiące pochodziło ze sprzedaży tradycyjnej. Na osiągnięty przez wokalistkę wynik pozytywnie wpłynęło tzw. ticket-bundle, czyli połączenie sprzedaży albumu ze sprzedażą biletów na trasę koncertową „Beautiful Trauma World Tour. Natomiast wydawnictwo „The Truth About Love” w pierwszym tygodniu w Stanach Zjednoczonych zakupiło ponad 284 tysiące osób.

Na premierowym albumie wokalistki zatytułowanym „Hurts 2B Human” znalazło się łącznie 13 premierowych kompozycji, a gościnnie udzielają się Wrabel, Khalid, Cash Cash czy Chris Stapleton. Nad płytą P!nk pracowała z takimi artystami jak: Max Martin, Shellback, Julia Michael, Nate Ruess, Greg Kurstin i Billy Mann, a także po raz pierwszy z Teddym Geigerem, Sashą Sloan, Beckiem i Sią. Natomiast pierwszy singiel promujący album „Walk Me Home” dotarł do 8 miejsca zestawienia UK Charts

Przypomnijmy, że płyta „Hurts 2B Human” w Polsce ukazała się pod naszym patronatem, a recenzję możecie przeczytać TUTAJ.

P!nk „Hurts 2B Human”: bez muzycznych petard, z potężną dawką serca [RECENZJA]

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here