Na tegorocznej gali Billboard Music Awards już po raz ósmy zostanie wręczona statuetka Icon Award, będąca wyróżnieniem dla wybitnych artystów i uhonorowaniem ich licznych sukcesów. Organizatorzy gali przed chwilą ogłosił, że kolejną laureatką tej nagrody jest legendarna Mariah Carey. 

Carey dołączy do grona takich ikon jak Prince, Cher, Celine Dion i Janet Jackson. 49-latka odbierze nagrodę już 1 maja podczas dwudziestych szóstych Billboard Music Awards. Ponadto artystka uświetni ceremonię występem z medley swoich największych przebojów.

Mariah podczas swojej kariery królowała w zestawieniu najlepiej sprzedających się utworów w USA aż 18 prazy, co daje jej największą liczbę wśród solistów. Dodatkowo artystka w rankingu Hot 100 spędziła rekordowe 79 tygodni, a sześć jej albumów zajęło pierwsze miejsce na liście Billboard 200.

Gala Billboard Music Awards odbędzie się w nocy z 1 na 2 maja. Imprezę poprowadzi Kelly Clarkson. Na scenie wystąpią m.in. Khalid, Normani i Sam Smith. Pełną listę nominowanych znajdziecie TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here