Miniony wieczór należał do The Weeknd. Wokalista nie tylko odebrał 10 nagród podczas gali Billboard Music Awards, ale również zapowiedział nową muzyczną erę. 

Podczas wczorajszej gali BBMAs 2021 kanadyjski wokalista zmiótł konkurencję zdobywając imponujące 10 nagród z 16 nominacji, w tym w najważniejszej kategorii imprezy – Top Artist. Pełną listę laureatów tegorocznych Billboard Music Awards wypisaliśmy TUTAJ.

Artysta podczas hucznej ceremonii organizowanej przez magazyn „Billboard” pożegnał erę „After Hours”, która wylansowała takie hity jak „Blinding Lights” i „Save Your Tears”, przyniosła widowiskowy występ na Super Bowl oraz jeden z najbardziej rozpoznawalnych looków ostatnich lat, o którym The Weeknd odbierając statuetkę za Top Hot 100 Artist wyraził ulgę, że już nie będzie musiał go ubierać. „Chciałbym podziękować Bogu, że nie muszę już nosić tego czerwonego garnituru” – zażartował.

Dodatkowo zapowiedział także premierę nowej muzyki: „Chcę tylko powiedzieć, że „After Hours” dobiegło końca i nadchodzi świt [the dawn]„. W Internecie szybko pojawiły się spekulacje jakoby „The Dawn” miałoby być tytułem jego nowego projektu bądź singla. Nieoficjalne doniesienia mówią także, że pierwsze pełne zapowiedzi mogą pojawić się już latem.

The Weeknd wcześniej już w wywiadzie dla „Variety” w podobnie tajemniczy sposób wypowiedział się na temat nadchodzącego materiału. 31-latek podrzucił wskazówkę wyjawiając, że „jeśli ostatnia płyta dotyczy godzin nocnych [after hours], to teraz nadchodzi świt [dawn]”.

Warto jednak zaznaczyć, że przed The Weeknd jeszcze trasa koncertowa „After Hours Tour”, w ramach której artysta zagra w Krakowie.

Nagrody magazynu „Billboard” rozdane. Sprawdź laureatów Billboard Music Awards 2021

The Weeknd bije rekord dzięki duetowi z Arianą Grande. Wcześniej udało się to tylko Janet Jackson!

The Weeknd i Ariana Grande prezentują remix utworu Save Your Tears. Zobacz klip do ich kolejnej współpracy

Doja Cat we współpracy z The Weeknd na drugim singlu z płyty „Planet Her”

Chloe Bailey z duetu Chloe x Halle scoverowała przebój The Weeknd

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here