W sieci zawrzało po ogłoszonych w zeszły wtorek nominacjach do Grammy Awards 2021. Znaczna część internautów nie kryła swojego zdziwienia faktem, że nie przyznano żadnej nominacji dla The Weeknd.

Kanadyjski wokalistka wypuścił jeden z najwyżej ocenianych w ostatnim czasie albumów „After Hours”, który promowany był przez tegoroczny wielki hit „Blinding Lights”. Piosenka była przez wielu uważana za pewniak w nominacjach do Grammy, a niektórzy po cichu mówili, że jest ona nawet liderem w wyścigu po nagrodę – tym większe zdziwienie, kiedy okazało się, że Recording Academy nie przyznało artyście ani jednej nominacji.

W sprawie pominięcia The Weeknd w nominacjach, oprócz oburzonych fanów wypowiedział się również sam zainteresowany. W swoich ostrych wypowiedziach na Twitterze napisał: „Grammy pozostają skorumpowane. Jesteście winni mnie, fanom i rynkowi muzycznemu transparentność”. Kilka godzin później dodał jeszcze: „Wspólnie planować występ przez kilka tygodni, aby nie zostać zaproszonym? Moim zdaniem zero nominacji = nie jesteś zaproszony”. 

Według krążących plotek, przed The Weeknd został postawiony warunek. Wokalistka musiał wybrać pomiędzy występem podczas najbliższej ceremonii Grammy albo występem na odbywającym się tydzień później Super Bowl. Wokalista ostatecznie zdecydował się na oba wydarzenia, co miało nie spodobać się organizatorom gali na tyle mocno, że zdecydowali się nie przyznać mu w tym roku żadnej nominacji.

Z tej sprawie głos zabrał sam przewodniczący i dyrektor generalny The Recording Academy Harvey Mason Jr.. W oświadczeniu dla magazynu „Billboard” napisał: „Rozumiemy, że The Weeknd jest rozczarowany brakiem nominacji. Ja sam byłem zaskoczony i potrafię zrozumieć co on teraz czuje. Jego tegoroczna muzyka była doskonała… Byliśmy podekscytowani, gdy dowiedzieliśmy się, że wystąpi na zbliżającym się Super Bowl i bardzo chcielibyśmy, aby wystąpił na scenie Grammy… Żeby było jasne, głosowanie we wszystkich kategoriach zakończyło się na długo przed ogłoszeniem występu The Weeknd na Super Bowl, więc w żaden sposób nie mogło to wpłynąć na proces nominacji”.

Jak podaje dalej „Billboard” głosowanie na Grammy w pierwszej turze zakończyło się 12 października. Specjalna komisja zebrała się, w celu ustalenia wyróżnień w czterech najważniejszych kategoriach generalnych w dniach 27-28 października. Ogłoszenie o występie The Weeknd na Super Bowl zostało podane do wiadomości publicznej 12 listopada.

Z OSTATNIEJ CHWILI: The Weeknd gwiazdą Super Bowl Halftime Show

GRAMMY AWARDS 2021: Ogłoszono wszystkie nominacje

Nicki Minaj ostro skrytykowała nagrody Grammy: „Nigdy nie zapominajcie, że Grammy nie przyznało mi mojej nagrody dla Najlepszego nowego artysty”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here