Po premierze „Framing Britney Spears” w sieci zawrzało. Od kilku dni fani księżniczki popu mogą oglądać kolejny dokument o swojej idolce, którego autorem jest dziennikarz i laureat nagrody Bafta Mobeen Azhar. Czy dowiadujemy się z niego czegoś nowego? Sprawdźcie najważniejsze cytaty.

„The Battle for Britney: Fans, Cash and a Conservatorship” to kolejny po „Framing Britney Spears” dokument, który poświęcony jest życiu 39-letniej piosenkarki, a dokładniej kwestii kurateli, pod jaką znajduje się ona od lutego 2008 roku. W produkcji udział wzięli fani, znajomi Britney Spears czy też osoby, które mają wiele do powiedzenia w kwestii nadużyć związanych z obowiązującym prawem.

„Jeśli to, co mówią fani jest prawdą, mamy do czynienia z największym skandalem w show-biznesie. W grudniu 2020 roku, gdy tylko otrzymałem możliwość wzięcia udziału w przesłuchaniu, które może zadecydować o przyszłości Britney, wiedziałem, że muszę zawitać do Los Angeles” – Mobeen Azhar.

„Lekceważenie fanów to błąd. Prawda jest taka, że gdyby nie hashtag #FreeBritney, świat nie prowadziłby teraz tej dyskusji. Bez wątpienia prawo podatne jest na wszelkiego rodzaju nadużycia. W szczególności, gdy w grę wchodzą tak ogromne pieniądze” – Mobeen Azhar.

„Kiedy pozbawili ją jej własnego adwokata, adwokata z jej wyboru, to był dzień, w którym dla Britney Spears umarła jakakolwiek sprawiedliwość” – adwokat Lisa MacCarley.

„Urocza dziewczyna, spotkałam ją kilka razy. Jest bardzo przyziemną osobą. Gdybyś nie wiedział, kim naprawdę jest, pomyślałbyś, że to zwykły klient, który do nas przychodzi” – kelnerka z ulubionej restauracji Britney w Kentwood.

„Ona chce po prostu prowadzić samochód wtedy, kiedy ma na to ochotę. W związku z tym, że jest pod kuratelą, nie ma obecnie takiego prawa. […] Jest cała armia prawników po stronie konserwatorskiej, którzy walczą przeciwko Britney i są opłacani za jej pieniądze, podczas gdy ona ma wyznaczonego przez sąd adwokata, jakby była prostytutką z ulicy” – Billy B, makijażysta gwiazd.

„To jedna z maszyn do robienia pieniędzy w Stanach Zjednoczonych, która się najbardziej opłaca. Nie ma powodów, by wypuścić kogoś spod opieki, ponieważ zbyt wielu ludzi korzysta na tej sytuacji. Britney Spears jest pod opieką tylko i wyłącznie z powodu pieniędzy. Nigdy się z tego nie wydostaniesz. Nigdy nie wyjdziesz spod tej opieki” – Catherine Falk, córka „porucznika Columbo”, który także został ubezwłasnowolniony.

„Miała problem z zaakceptowaniem tego, że takie pieniądze są prawdziwe, że sława jest prawdziwa” – Ms Faye, przyjaciółka rodziny Spears.

„Britney nigdy nie była osobowością pop. Jest bardzo normalna. Tak bardzo, jak to tylko możliwe. Nigdy nie mówiła o swojej sławie. Zachowywała się tak, jakby to nie istniało” – Brian Friedman, choreograf.

„Gdyby [w tamtym czasie] nie znalazła się pod kuratelą, obawiam się, że dziś mogłaby naprawdę nie żyć” – Perez Hilton, bloger.

„W centrum tego wszystkiego jest Britney w pozłacanej klatce. Nigdy nie prosiła o bycie dziewczyną z plakatu na rzecz reformy prawa. Chciała po prostu być gwiazdą. Ten status może skończyć się przetrzymywaniem jej jako więźnia na zawsze” – Mobeen Azhar, reżyser.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here