Nowy album Taylor Swift zatytułowany „Lover” to bez wątpienia jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Wydając go, artystka nie tylko osiągnęła najwyższy wynik sprzedażowy od czasów wydanego w 2017 roku krążka „reputation”, ale również pobiła rekord na liście HOT 100, który do tej pory należał do Billie Eilish.

Taylor Swift zaprezentowała światu swój siódmy longplay „Lover” w piątek, 23 sierpnia. Płyta ukazała się w kilku wersjach. W ciągu pierwszego tygodnia, w samych Stanach Zjednoczonych, album gwiazdy rozszedł się w 867 tysiącach egzemplarzy. To najlepszy wynik od czasów wydanego w 2017 roku poprzednika „Lover”, czyli „reputation”. Przypomnijmy, że np. w Chinach, Taylor Swift sprzedała aż milion kopii w zaledwie kilka dni.

Taki wynik pozwolił oczywiście artystce na debiut na samym szczycie notowania Billboard 200. Taylor Swift osiągnęła również wielki sukces na liście HOT 100. Każda z 18 piosenek pochodzących z „Lover” weszła na listę stu najchętniej kupowanych singli w USA. Tym samym, gwiazda pobiła kobiecy rekord należący do Billie Eilish. Autorka hitu „Bad Guy” umieściła w rankingu HOT 100 14 piosenek pochodzących z jej debiutanckiego krążka „When We All Fall Asleep, Where Do We Go”. Na ten moment, Taylor może pochwalić się aż 95 utworami na liście.

Ciekawym jest również fakt, że Taylor Swift wyrównała wynik królowej popu Madonny, jeśli chodzi o ilość utworów w TOP 20. „Lover” jest dokładnie 44. kawałkiem piosenkarki, który dotarł do ścisłej dwudziestki HOT 100. Ostatnim numerem Madonny, który uplasował się w TOP 20 jest pochodzący z 2012 roku singiel „Give Me All Your Luvin'” z Nicki Minaj i M.I.A. na featuringu.

4. „You Need to Calm Down”
10. „Lover”
11. „ME!” feat. Brendon Urie
23. „The Man”
28. „I Forgot That You Existed”
29. „Cruel Summer”
38. „The Archer”
45. „Paper Rings”
49. „Miss Americana & The Heartbreak Prince”
51. „I Think He Knows”
57. „Cornelia Street”
62. „London Boy”
63. „Soon You’ll Get Better” feat. Dixie Chicks
67. „Death by a Thousand Cuts”
75. „Afterglow”
77. „False God”
89. „Daylight”
92. „It’s Nice to Have a Friend”

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą recenzją nowego albumu Lany Del Rey oraz wzięcia udziału w konkursie, gdzie do wygrania jest jeden egzemplarz „NFR!”. Szczegóły konkursu znajdziecie poniżej w recenzji. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here