Amerykańska wokalistka Taylor Swift dopiero szykuje się do wydania swojego siódmego albumu studyjnego, a już zdominowała listę Forbesa. To drugi raz w jej karierze, kiedy znalazła się na samym szczycie najlepiej zarabiających gwiazd.

Taylor Swift pędzi jak burza! Prestiżowy magazyn Forbes opublikował właśnie listę najbogatszych gwiazd 2019 roku. Pomimo tego, że piosenkarka nie wydała jeszcze płyty, ani nie wyruszyła w trasę koncertową, po raz kolejny znalazła się na samym szczycie rankingu. Jak podają redaktorzy, Taylor zarobiła w 2019 roku aż 185 milionów dolarów, czyli o 81% więcej niż w zeszłym roku. Wcześniej udało jej się zająć 1. miejsce w 2016 roku. Wówczas jej zarobki wyniosły 170 milionów dolarów.

Na czym artystka aż tak bardzo się wzbogaciła? Jak wiadomo, w sierpniu na rynku ukaże się jej wyczekiwany album „Lover”, który promują single „ME!” z gościnnym udziałem Brendona Urie oraz „You Need To Calm Down”. To pierwsza płyta, którą Swift wyda pod szyldem Universal Music Group. Według dziennikarzy „Forbes”, to właśnie kontrakt z nową wytwórnią w większości odpowiada za jej zarobki w 2019 roku. Mówi się, że gwiazda mogła otrzymać nawet 200 milionów dolarów!

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu, Taylor Swift poinformowała, że czuje się zdruzgotana faktem, iż Scooter Braun wykupił wytwórnię płytową, która wydała aż sześć jej albumów. Menadżer Justina Biebera, Ariany Grande i Demi Lovato wykupił Big Machine Records za 300 milionów dolarów. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here