Nie ma mocnych na Taylor Swift. Amerykańska wokalistka ponownie pobiła szereg znaczących rekordów za sprawą swojego dziewiątego krążka „evermore”, który zadebiutował na pierwszym miejscu amerykańskiej listy Billboard 200.

Taylor Swift oraz jej fani mają kolejne powody do świętowania. Oficjalnie wiadomo już, że zarówno krążek „evermore”, jak i pochodzący z niego singiel „willow” zadebiutowały na samym szczycie amerykańskich list przebojów. Tym samym Taylor Swift jako jedyny artysta w historii muzyki może pochwalić się zdobyciem 1. miejsca na HOT 100 i Billboard 200 po raz drugi w tym samym roku kalendarzowym. Ba! Artystka jest też pierwszą, której aż dwa razy udało się zamieścić singiel i album na szczycie notowań w tym samym tygodniu. Pierwszą gwiazdą, która zdominowała obie listy była Britney Spears, której singiel i album „…Baby One More Time” dotarły do 1. miejsca w tym samym czasie w 1999 roku. Sztuka ta udała się też Beyonce, Camili Cabello oraz dwukrotnie Taylor Swift.

Dzięki „evermore” Taylor jest też pierwszą wokalistką, której udało się zamieścić osiem albumów studyjnych na samym szczycie notowania po pierwszym tygodniu sprzedaży. Płyta „evermore” sprzedała się w USA w 329 tys. egzemplarzy, będąc dostępnym tylko w formie digital.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here