Amerykańska wokalistka poinformowała za pośrednictwem swojego konta na Instagramie, że zmieniła dotychczasową wytwórnię płytową. Czy dzięki temu jej wydawnictwa odniosą jeszcze większy sukces?

Taylor Swift to zdecydowanie jedna z najbardziej opłacalnych aktualnie piosenkarek w świecie muzyki popularnej, dlatego nie dziwi fakt, że o pozyskanie jej starają się największe firmy fonograficzne na świecie. Po informacji, że gwiazda zakończyła swój kontrakt z wytwórnią Big Machine Records, z którą była związana od 2006 roku, i która umożliwiła jej wydanie pięciu krążków studyjnych, wreszcie mamy oficjalny komunikat, co dalej z karierą Taylor.

Za pośrednictwem swojego konta na Instagramie, umieściła ona bowiem notkę opatrzoną zdjęciem z szefami wytwórni, gdzie poinformowała, że właśnie podpisała nowy kontrakt ze światową wytwórnią Universal Music Group oraz wchodzącą w jej skład Republic Records, która będzie odpowiadać za dystrybucję materiału artystki na terenie Stanów Zjednoczonych.

„Jestem pełna zachwytu, mogąc ogłosić, że moim muzycznym domem będzie Republic Records i Universal Music Group. (…) Czuję się zmotywowana przez nowe możliwości, jakie daje streaming i ciągle zmieniający się biznes” – oznajmiła Taylor.

Co wiąże się z nową umową wokalistki? Przede wszystkim nowa muzyka oraz zapewnienie, że pieniądze ze streamingu będą w sposób sprawiedliwy wypłacane artystom. Przypomnijmy, że w 2015 roku artystka napisała otwarty list do Apple Music, gdzie skrytykowała ich za nieopłacanie twórców w trakcie trwania okresu próbnego.

„(…) Jako część mojego nowego kontraktu z Universal Music Group, poprosiłam, aby każda sprzedaż akcji Spotify skutkowała dystrybucją pieniędzy dla ich artystów. Zgodzili się, wierząc, że to lepsze rozwiązanie” – dodała.

Szósty album studyjny Taylor Swift będzie pierwszym wydanym pod szyldem Republic Records oraz Universal Music Group. Póki co, nie są znane żadne szczegóły. Wiadomo jedynie tyle, że gwiazda rozpoczęła pracę nad powstaniem krążka, o czym poinformowała na tegorocznej gali rozdania nagród American Music Awards.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

My new home 🎶

Post udostępniony przez Taylor Swift (@taylorswift)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here