Taylor Swift znowu na szczycie! Najnowszy album amerykańskiej wokalistki „folklore” i lead-singiel „cardigan” właśnie zadebiutowały równocześnie na 1. miejscu prestiżowej listy Billboard i tym samym została pierwszą artystką w historii, która w jednym tygodniu zdołała podbić zarówno zestawienie singli, jak i albumów w USA.

Taylor Swift może świętować swój kolejny wielki sukces w karierze. Wydany tydzień temu album „folklore” spotkał się z bardzo przychylnymi recenzjami fanów wokalistki oraz krytyków muzycznych i za jego sprawą wokalistka nie ma sobie równych także w USA. Właśnie poznaliśmy finalne wyniki sprzedaży albumów za zeszły tydzień. Jak podaje serwis Billboard, materiał zwiastowany przez singiel „cardigan” trafił na szczyt z łącznym wynikiem 846 tys. sprzedanych sztuk. Tym samym jest to już siódmy numer jeden dla albumu Swift w Stanach. Poprzednio do szczytu zestawienia Billboard Hot 200 dotarły krążki „Fearless”, „Speak Now”, „Red”, „1989”, „reputation” oraz zeszłorczny „lover”.

Sukces ten pozwolił zapisać się Taylor kolejny raz na kartach historii bowiem została pierwszą artystką, której aż 7 płyt w pierwszym tygodniu po premierze sprzedało się w ilości przekraczającej 500 tys. egzemplarzy. Ponadto „Lover” może poszczycić się największym debiutem jeśli chodzi o sprzedaż w Stanach w 2020. Krążek ustanowił także rekord streamów pierwszego dnia w Spotify, a utwór „cardigan” to najlepszy debiut singla w tej platformie od października 2019 – to tylko kilka rekordów, które udało się pobić Taylor Swift za sprawą albumu-niespodzianki „folklore”.

To nie koniec dobrych wiadomości dla artystki bowiem singiel „cardigan” równie znakomicie jak album poradził sobie na amerykańskich listach przebojów w ciągu pierwszych dni od swojej premiery. Serwis Billboard właśnie poinformował, że lead-singiel artystki zadebiutował na szczycie zestawienia Billboard Hot100, tym samym zostając najlepiej sprzedającym się kawałkiem w USA. Ponadto również kompozycje „exile” z udziałem Bon’a Iver’a i „the 1” uplasowały się TOP 10 rankingu odpowiednio na pozycjach 6 i 4. Warto podkreślić, że to tym sposobem Taylor może się poszczycić 26 utworami w karierze, które zakwalifikowały się do pierwszej dziesiątki zestawienia Hot100.

Taylor Swift „folklore”: kamień milowy w karierze artystki [RECENZJA]

Wielki sukces Taylor Swift! Album „folklore” debiutuje na szczycie zestawienia UK Charts

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here