Trzy tygodnie temu swoją oficjalną fizyczną premierę miał kolejny album amerykańskiej wokalistki Taylor Swift. ‚Reputation’, czyli szósty studyjny krążek gwiazdy, od dzisiaj jest już dostępny we wszystkich serwisach streamingowych. 

Na nowym wydawnictwie Taylor Swift znalazło się łącznie 15 kompozycji, w tym wybrane na lead singiel ‚Look What You Made Me Do’ oraz ‚… Ready for It?’, ‚Gorgeous’ i ‚Call It What You Want’. Na ‚Reputation’ fani gwiazdy usłyszą również efekt współpracy wokalistki z raperem Future oraz brytyjskim piosenkarzem Edem Sheeranem – wspólny kawałek gwiazd nosi tytuł ‚End Game’ i ma być trzecim oficjalnym singlem promującym wydawnictwo (więcej TUTAJ).

Na rynku dostępna jest także specjalna wersja nowego wydawnictwa Taylor, wzbogacona o wyjątkowy 72-stronicowy kolekcjonerski magazyn dotyczący powstania ‚reputation’. Znalazło się w nim wiele dzieł sztuki zebranych, a także stworzonych osobiście przez piosenkarki, w tym jej obrazy oraz odręcznie napisane teksty.

W momencie, w którym się ukaże ten album serwisy plotkarskie przeszukają teksty piosenek pod kątem mężczyzn, o których mowa, tak jakby inspiracje dla muzyki były równie proste i płytkie, co test ciążowy. Będą pokazy zdjęć wspierające każdą z tych nieprawidłowych teorii, bo to rok 2017 i jeśli nie zobaczysz zdjęcia czegoś, to znaczy, że się nie wydarzyło, prawda?” można przeczytać we fragmencie magazynu dołączanego do albumu ‚reputation’. „Pozwólcie mi to powiedzieć jeszcze raz, trochę głośniej dla tych z tyłu… Wydaje się nam, że kogoś znamy, ale prawdą jest to, że znamy tylko taką wersję tej osoby, którą ona sama wybrała. Nie będzie dalszych wyjaśnień. Będzie tylko reputacja.

W pierwszym tygodniu od swojej premiery ‚Reputation’ w samych Stanach Zjednoczonych rozeszło się w nakładzie 1.238 milionów egzemplarzy. Album pozostał na 1 miejscu amerykańskiego Billboard 200 również w 2. tygodniu w trakcie, którego po krążek wokalistki sięgnęło blisko 256 tys. osób. Wydawnictwo zadebiutowało m.in. na 1. miejscu w Wielkiej Brytanii, zaś w Polsce dotarło do 6. pozycji.

Recenzję albumu Taylor możecie przeczytać TUTAJ.Taylor Swift ‚Reputation’: umarła królowa, niech żyje królowa [RECENZJA]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here