Taylor Swift znowu na szczycie! Najnowszy album amerykańskiej wokalistki „Lover” jest aktualnie najchętniej kupowaną płytą w Stanach i właśnie oficjalnie zadebiutowała na 1. miejscu prestiżowej listy Billboard 200. 

Taylor Swift nie ma sobie równych także w USA. Właśnie poznaliśmy finalne wyniki sprzedaży albumów za zeszły tydzień. Jak podaje serwis Billboard, materiał zwiastowany przez hitowe single „ME!”, „You Need To Calm Down” oraz tytułowy „Lover” trafił na szczyt z łącznym wynikiem 867 tys. sprzedanych sztuk. Znaczna część tej sumy – bo aż 679 tys. – pochodzi z tzw. sprzedaży tradycyjnej krążków, natomiast pozostała liczba pochodzi ze streamingu. Tym samym jest to już szósty numer jeden dla albumu Swift w Stanach. Poprzednio do szczytu zestawienia Billboard Hot 200 dotarły krążki „Fearless”, „Speak Now”, „Red”, „1989” oraz „reputation”.

Lana Del Rey „Norman Fucking Rockwell!”: triumfalny powrót na tron muzycznej wizjonerki [RECENZJA]

Sukces ten pozwolił zapisać się Taylor kolejny raz na kartach historii bowiem została pierwszą artystką, której aż 6 płyt w pierwszym tygodniu po premierze sprzedało się w ilości przekraczającej 500 tys. egzemplarzy. Ponadto „Lover” może poszczycić się największym debiutem jeśli chodzi o sprzedaż w Stanach w 2019 i dziesiątym w tej dekadzie. Krążek jest również drugim najlepszym wynikiem w tygodniu otwarcia w streamingu jeśli chodzi o USA, ustępując jedynie „thank u, next” Ariany Grande. 

 

Wielki sukces Taylor Swift. „Lover” debiutuje na szczycie zestawienia UK Charts!

Gigantyczny sukces Taylor Swift! „Lover” podbija światowe zestawienia sprzedaży oraz serwisy streamingowe

Milion sprzedanych kopii „Lover” w… Chinach. Rekordowy wynik Taylor Swift.

Taylor Swift nie wyruszy w trasę Lover Tour? „Nie chcę czuć, że moje życie to tylko album, trasa, album, trasa!”

Znakomity start „Norman Fucking Rockwell!”. Lana Del Rey w drodze na podium zestawień najpopularniejszych płyt w USA i UK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here