W najnowszym wywiadzie udzielonym stacji CBS, Taylor Swift zdradziła, iż planuje nagrać na nowo swój katalog, by odzyskać do niego pełnię praw. Pomysł ten jest efektem zakupienia przez Scootera Brauna wytwórni, dla której nagrywała wokalistka.

Koniec czerwca przyniósł prawdziwy dramat dla Taylor Swift. Otóż, gwiazda dowiedziała się o tym, że wieloletni menadżer Justina Biebera i Ariany Grande wykupił za 300 milionów dolarów wytwórnię Big Machine Records, dla której nagrała sześć albumów studyjnych. Wskutek podpisania bardzo wiążącej umowy w wieku 15 lat, gwiazda straciła prawa do swojej twórczości, którą wydała pod szyldem labelu.

Teraz Scooter pozbawił mnie mojej własnej pracy, której nie mogłam kupić. Zasadniczo, moja muzyczna spuścizna wkrótce znajdzie się w rękach kogoś, kto próbował ją zdemontować” – pisała wówczas.

Teraz, w wywiadzie udzielonym stacji CBS, Taylor została zapytana o to, czy zamierza nagrać na nowo swoje krążki, by odzyskać pełną kontrolę nad muzyką z ubiegłych lat. „Tak, absolutnie” – odpowiedziała.

Warto wspomnieć, że na podobną rzecz zdecydowała się wokalistka Jojo. Na skutek problemów z poprzednią wytwórnią piosenkarki, postanowiła ona na nowo nagrać swoje dwa pierwsze albumy i opublikować je w serwisach streamingowych w nowych aranżacjach.

TAYLOR SWIFT O PRZEJĘCIU PRZEZ SCOOTERA BRAUNA JEJ MUZYCZNEGO KATALOGU: „TO NAJGORSZY Z MOŻLIWYCH SCENARIUSZY. JESTEM SMUTNA I PRZYGNĘBIONA”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here