Taylor Swift i Dua Lipa w ostatnim czasie zdecydowanie dominują w przemyśle muzycznym. Za wspaniałymi albumami od tych dwóch artystek, w parze idą także liczne sukcesy. Wydawnictwo folklore Taylor Swift to najlepiej sprzedający się kobiecy album w Stanach Zjednoczonych. Tuż za nim wydana w zeszłym roku Future Nostalgia od Duy Lipy. 

Zarówno folklore jak i Future Nostalgia zostały uznane przez krytyków za jedne z najlepszych albumów wydanych w ubiegłym roku. Oba wydawnictwa zdobyły nominacje do nagród Grammy w kategorii Najlepszy Album Pop oraz Album Roku. Dua Lipa zgarnęła wtedy statuetkę za Najlepszy Album Pop, natomiast Taylor Swift wróciła do domu z nagrodą za Album Roku. Obie artystki były nominowane także w kilku pozostałych kategoriach, jednak udało im się zdobyć jedynie po jednej statuetce.

Folklore w ciągu 24 godzin od wydania zdobyło zatrważającą liczbę odtworzeń w serwisach streamingowych. Pobiło rekord w historii Spotify. Album-niespodzianka od Taylor okazał się strzałem w dziesiątkę. Stworzony wspólnie z Jackiem Antonoffem, znanym ze współpracy z Lorde czy Laną Del Rey, z którym tworzyła już album Reputation, folklore to ogromny sukces Taylor. Naszą recenzję tego albumu możecie przeczytać tutaj.

Artystka poszła za ciosem i zaledwie kilka miesięcy później wydała evermore. Dzięki „evermore” Taylor jest też pierwszą wokalistką, której udało się zamieścić osiem albumów studyjnych na samym szczycie notowania po pierwszym tygodniu sprzedaży. Płyta „evermore” sprzedała się w USA w 329 tys. egzemplarzy, będąc dostępnym tylko w formie digital.

Future Nostalgia została wydana ponad rok temu, mimo to jednak utrzymuje się niezmiennie w dziesiątce najbardziej popularnych albumów w Stanach Zjednoczonych. Ponadto album także nieustannie pobija kolejne rekordy w serwisie Spotify. Sama Dua Lipa jest drugą najczęściej słuchaną artystką na platformie, a Future Nostalgia co tydzień znajduje się w topce najchętniej odsłuchiwanych wydawnictw na świecie.

Ponadto sama era przyniosła artystce światową rozpoznawalność – okraszona wieloma występami, znakomitymi singlami, została poprowadzona w bardzo dobry sposób, co przyczyniło się do tego, że album wciąż tętni życiem, pomimo ukazania się niemal 14 miesięcy temu. Zaledwie kilka tygodni temu artystka wybrała kolejny singiel promujący to wydawnictwo – Love Again, do którego nagrała także teledysk w przerwach między próbami do jej występu podczas gali BRITs Awards.

DUA LIPA PREZENTUJE NOWY KLIP. ZOBACZ TELEDYSK W KOWBOJSKIM STYLU DO UTWORU LOVE AGAIN!

TAYLOR SWIFT ZNÓW BIJE REKORDY. TEGO NIE DOKONAŁ NIKT INNY!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here