W zaledwie trzy dni od premiery swojego szóstego albumu studyjnego nowy krążek Taylor Swift stał się najchętniej kupowaną płytą w Stanach Zjednoczonych… w tym roku. Wydane w ubiegły piątek ‚Reputation’ ma już na swoim koncie ponad 900 tys. sprzedanych sztuk. 

Jak donosi serwis Billboard ‚Reputation’ w ciągu pierwszych trzech dni dostępności na rynku, tj. od piątku do niedzieli, sprzedało się na terenie Stanów Zjednoczonych w liczbie przekraczającej 925 tysięcy egzemplarzy. Tym samym artystka pozbawiła Eda Sheerana i jego album ‚Divide’ tytułu najlepiej sprzedającego się krążka tego roku na tamtejszym rynku. Przypominamy, że wydany w marcu longplay irlandzkiego wokalisty sprzedał się do tej pory w USA w nakładzie 920 tys. Tuż za Brytyjczykiem i Taylor znajdują się aktualnie krążki od Kendricka Lamara (‚Damn.’), Bruno Marsa (’24K Magic’) oraz soundtrack do filmu animowanego ‚Moana’.

„Po tym jak ‘Reputation’ rozeszło się w ponad 700 tysiącach egzemplarzy pierwszego dnia w Stanach Zjednoczonych, album dalej sprzedaje się w szybkim tempie. Na dzień 12 listopada (niedziela), krążek sprzedał się w liczbie ponad 925 tysięcy, jak donoszą wstępne raporty stworzone przez Nielsen Music.” donosi Billboard.

Analitycy amerykańskiego rynku muzycznego spodziewają się najwyższego wyniku w karierze Swift, jeśli chodzi o sprzedaż krążka w pierwszym tygodniu. Aktualnie przewiduje się, iż po ‚Reputation’ w ciągu pierwszych 7 dni sięgnie w Stanach ok. 1.4-1.5 mln osób. Poprzedni album wokalistki ‘1989’ rozszedł się w ponad 1.29 milionach egzemplarzy w swoim premierowym tygodniu. ‚Reputation’ najprawdopodobniej stanie się czwartym z rzędu longplayem 27-letniej artystki, który w ciągu pierwszych siedmiu dni od premiery przekroczy milion legalnie zakupionych kopii. 

Recenzję najnowszego albumu Taylor Swift możecie przeczytać TUTAJ.


http://www.luvpop.pl/taylor-recenzja/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here