Pierwszy od pięciu lat album Keshy ukazał się w połowie sierpnia. ‚Rainbow’, które do tej pory promowane było przez lead-singiel ‚Praying’, uzyskało właśnie w Stanach Zjednoczonych swój pierwszy certyfikat za sprzedaż.

Jak donosi amerykański portal Headline Planet trzeci studyjny krążek Keshy sprzedał się na terytorium Stanów Zjednoczonych w ilości wystarczającej do uzyskania certyfikatu złota od RIAA. Album wokalistki, który jest nominowany do przyszłorocznych nagród Grammy, właśnie oficjalnie zdobył status złotej płyty w USA. 

Podbijający listy przebojów i zdobywający nominacje do Grammy Awards album jest oficjalnie złoty w Stanach Zjednoczonych. Z dniem 14 grudnia potwierdzono sprzedaż na poziomie 500 tys. sztuk w USA.” donosi HP.

Przypomnijmy, że w sierpniu Kesha zdobyła swój drugi albumowy numer 1 w Billboard 200 właśnie z krążkiem ‚Rainbow’. Wydawnictwo dotarło do szczytu ww. zestawienia osiągając w swoim premierowym tygodniu sprzedaż równą 116 tys. To drugi numer jeden Keshy w ww. zestawieniu. Wokalistka na swój kolejny numer jeden w Billboard 200 czekała równo 7 lat, 7 miesięcy i 10 dni. Poprzednio do szczytu notowania najlepiej sprzedających się krążków w Stanach Zjednoczonych dotarł album ‚Animal’ (styczeń 2010). Kolejne wydawnictwo wokalistki – ‚Warrior’ – osiągnęło pozycję 6. w 2012 roku.

Recenzję albumu ‚Rainbow’ możecie przeczytać TUTAJ.


Kesha ‚Rainbow’: kolorowe łzy muzycznej wolności [RECENZJA]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here