Strumieniowy gigant ogłosił premierę swoich pierwszych w historii globalnych muzycznych rankingów. Serwis uruchomił cotygodniowe listy przebojów najchętniej stremowanych albumów i piosenek. 

W każdy poniedziałek Spotify publikować będzie nowe rankingi TOP 50 najpopularniejszych wydawnictw zarówno tych w Stanach Zjednoczonych, jak i na całym świecie. Do nowych rankingów zaliczają się listy: US Weekly Album Chart, Global Weekly Album Chart, US Weekly Song Chart i Global Weekly Song Chart.

Co więcej, przygotowano także rankingi najlepszych debiutów US Top 10 Debuts i Global Top 10 Debuts, które pod uwagę będą brały pierwsze 72 godziny od wydania piosenki bądź albumu.

Co prawda serwis oferował już wcześniej podobne zestawienia na stronie internetowej, lecz dopiero teraz nabrały one charakteru podobnego do najbardzej prestiżowych list przebojów prezentowanych przez magazyn „Billboard”.

Wszystkie topki Spotify będą dostępne wyłącznie na oficjalnym Twitterze @spotifycharts.

W pierwszej odsłonie Top 50 Global Albums na szczycie znalazł się pośmiertny krążek Pop Smoke’a „Shoot for the Stars, Aim for the Moon”, najpopularniejszą piosenką zostało „Mood” od 24kGoldn i Ianna Diora. Natomiast w Stanach Zjednoczonych są to odpowiednio Joji ze swoim drugim albumem „Nectar” oraz wielki hit Cardi B i Megan Thee Stallion „WAP”.

Na pierwszych miejscach na listach debiutów znaleźli się płyta „THE ALBUM” BLACKPINK i promujący ją singiel „Lovesick Girls” (Global) oraz „SAVAGE MODE II” i „Runnin” od 21 Savage & Metro Boomin (USA). 

Współpraca Cardi B i Megan Thee Stallion z rekordem dziennych odtworzeń na Spotify. „WAP” wyprzedziło „Tusa”

Bebe Rexha oficjalnie zapowiada singiel z Doją Cat i publikuje okładkę

Zwiastun serialu o Selenie. „Selena: The Series” już w grudniu na Netflixie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here