Spór Lany Del Rey z zespołem Radiohead o utwór ‚Get Free’ prawdopodobnie dobiegł końca. Amerykańska wokalistka taką informację przekazała podczas jednego ze swoich ostatnich koncertów. 


http-%2f%2fhypebeast-com%2fimage%2f2017%2f09%2flana-del-rey-white-mustang-music-video-tw


Przypomnijmy, że muzycy grupy Radiohead we wspomnianej kompozycji 32-letniej Del Rey doszukali się licznych podobieństw do swojego utworu ‚Creep’. Kompozycja ‚Get Free’ została zawarta na najnowszym albumie Amerykanki, czyli wydanym w lipcu ubiegłego roku ‚Lust for Life’. To właśnie ten utwór stanowił kość niezgody między członkami grupy Radiohead a amerykańską wokalistką.

To prawda o tym pozwie. Mimo tego, że wiem, że moja piosenka nie jest zainspirowana ‚Creep’, Radiohead ma wrażenie, że tak było i chce do niej 100% z publishingu – w ciągu ostatnich miesięcy oferowałam im aż 40 procent, ale oni obstają przy 100 procentach. Ich prawnicy są nieugięci, więc załatwimy to w sądzie.” napisała kilka miesięcy temu na swoim Twitterze Lana.

Wszystko jednak wskazuje na to, że spór między artystką a brytyjskim zespołem dobiegł końca. Podczas swojego ostatniego show na Lollapaloozie Lana wyznała bowiem, że sprawa sądowa o ‚Get Free’ się już zakończyła.

No cóż, f*ck. Skoro moja sprawa sądowa się już skończyła, to mogę śpiewać tę piosenkę kiedy tylko zechcę, prawda?” oświadczyła Lana tuż przed rozpoczęciem wykonania ‚Get Free’.


https://twitter.com/LDRaddic/status/978060529095921665