W zestawieniu Billboard 200 znajdują się albumy, które osiągnęły amerykański sukces w sprzedaży płyt fizycznych, w wersji elektronicznej oraz w streamingu m.in. na Spotify. Dzięki sukcesom w każdej z tych podkategorii soundtrack z filmu „Narodziny Gwiazdy” zadebiutował na pierwszym miejscu powyższego zestawienia.

Krążek, który zadebiutował piątego października w pierwszy tygodniu osiągnął sprzedaż w ilości 231 tysięcy egzemplarzy. Osiągając szczyt zestawienia Billboard 200 jednocześnie Lady Gaga stała się pierwszą artystką w Stanach Zjednoczonych z piątym albumem na szczycie tej listy. Wcześniej zrobiła to z „Joanne”, „Cheek To Cheek”, „ARTPOP” i „Born This Way”. Jest to również pierwszy album na pierwszym miejscu Bradleya Coopera. Album jest również pierwszym soundtrackiem od ponad trzech lat, który zadebiutował tak wysoko listy. Ostatnim, który pojawił się na podium to soundtrack „50 twarzy Greya” debiutujący na drugiej pozycji.

Za Gagą i Cooperem znaleźli się twenty one pilots z „Trench”, którzy mogą pochwalić się 175 tysiącami sprzedanymi egzemplarzami płyt nie tylko w wersji fizycznej. Podium zamyka spadający o dwie pozycje Lil Wayne i jego „Tha Carter V”.

Przypomnijmy, że to nie jedyny sukces filmowego soundtracku. Piosenki z albumu dosięgają szczytów na listach światowego iTunes, a na podium amerykańskiego rankingu znajdują się dwie wersje soundtracku (explicit oraz clean). Lady Gaga również od kilku dni, po raz pierwszy w swojej karierze, jest najczęściej słuchaną artystką na Spotify.

Lady Gaga & Bradley Cooper „A Star Is Born – Soundtrack”: Popowy banger i wyciskacz łez w jednym [RECENZJA]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here