34 letnia producentka, pisarka, autorka wielu tekstów, a także wokalistka i działaczka na rzecz osób LGBT ze Szkocji. Kobieta wielu talentów, która dziś nad ranem odeszła w nagłym wypadku w Atenach. Sztab artystki potwierdził ową informację, a fani artystki pogrążyli się w żałobie.

Z głębokim smutkiem musimy Was poinformować, że SOPHIE zmarła dziś, około 4 rano. Do zdarzenia doszło w Atenach, gdzie artystka mieszkała. W tej chwili szacunek i prywatność dla rodziny to nasz priorytet. Prosimy również o szacunek dla jej grona fanów i wyczucie.

https://www.youtube.com/watch?v=es9-P1SOeHU

Wokalistka pojawiła się na rynku w 2009 roku. Przez lata swojej kariery wydała piosenki lub współpracowała z takimi gwiazdami jak Madonna, Charli XCX, czy też grupą ITZY. W 2019 usłyszeć mogliśmy jej debiutancki album „Oil of Every Pearl’s Un-Insides”, za który dostała nominacje do Grammy w kategorii Best Dance/Electronic Album. Była to pierwsza nominacja dla osoby transpłciowej w tej kategorii. Zasłynęła także dzięki udzieleniu swojego głosu w soundtracku w grze Cyberpunk 2077.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here