Świat przemysłu muzycznego zna wiele przypadków, w których piosenki pierwotnie pisane z myślą o konkretnych artystach finalnie trafiały w ręce kogoś zupełnie innego. Tak było z jednym z utworów Beyoncé z albumu „Lemonade”, który został stworzony z myślą o… Rihannie.


Mowa o utworze „All Night”, który można odnaleźć na wydanym w 2016 roku albumie „Lemonade”. Twórcy piosenki – duet Rock City składający się z braci Thomas – wyznali, że kompozycja ta miała pierwotnie trafić w ręce Rihanny.

Napisaliśmy „All Night” dla Rihanny, ale ten utwór nigdy do niej nie trafił. Nigdy nie spotkaliśmy Beyonce. Chcieliśmy po prostu napisać dobrą piosenkę o miłości, która miałaby karaibskie brzmienie.” wyznał jeden z braci.

Autor „All Night” przyznał także, że był mocno zaskoczony, gdy dowiedział się od producenta Diplo, że piosenką „All Night” zainteresowana jest właśnie Beyoncé.

Pomyślałem: POWAŻNIE? Przecież to reggae. Jak ten utwór w jej wykonaniu będzie brzmiał?” dodał Thomas.

Przypomnijmy, że „All Night” zostało wybrane na jeden z singli promujących „Lemonade” i dotarło m.in. do 38. miejsca Billboard Hot 100.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here