Shawn Mendes Credit: Brian Zeff

Shawn Mendes już niedługo będzie mógł świętować swój kolejny numer 1 w zestawieniu Billboard 200. Młody Kanadyjczyk dzięki trzeciemu studyjnemu krążkowi – zatytułowanemu po prostu „Shawn Mendes” – zmierza na sam szczyt rankingu najlepiej sprzedających się płyt w Stanach Zjednoczonych.


19-letni Mendes jest niepodważalnym liderem pierwszych prognoz sprzedaży płyt za oceanem za ostatnie siedem dni. Album „Shawn Mendes” ma rozejść się w nakładzie ok. 170-180 tys. sztuk. Znaczna część tej sumy – bo aż 130-140 tys. – ma pochodzić z tzw. sprzedaży tradycyjnych krążków, pozostała liczba pochodzi ze streamingu. Pierwsze miejsce Shawna jest niezagrożone: daleko za wokalistą uplasowali się Post Malone (2 miejsce, 111-116 tys.) oraz A$AP Rocky (3 miejsce, 72-77 tys.), nad którymi przewaga prawdopodobnie zagwarantuje 19-latkowi kolejny numer 1.

Będzie to już trzeci krążek Shawna, który debiutuje na samym szczycie zestawienia Billboard 200. Wydany w 2016 roku album „Illuminate” rozpoczął swoją przygodę w amerykańskim zestawieniu z liczbą 145 tys. sprzedanych płyt, zaś debiut Mendesa – „Handwritten” – ze 119 tys. sztuk. Oznacza to, że wynik trzeciego studyjnego albumu Shawna będzie jego najlepszym w dotychczasowej karierze.

Przypomnijmy, że „Shawn Mendes” to następca wydanych w 2014 „Handwritten” oraz „Illuminate” z 2016 roku. Jak zapewnia sam wokalista materiał zawiera najbardziej osobisty i wrażliwy tekst w dotychczasowym dorobku Mendesa. Shawn na trzeciej płycie współpracował m.in. z takimi artystami jak Khalid (duet „Youth”), Ed Sheeran (współautor „Fallin’ All in You”), Ryan Tedder (współautor „Particular Taste”) czy John Mayer (solo gitarowe w piosence „Like To Be You”). Trzeci studyjny album Mendesa – promują single „In My Blood”, „Lost in Japan” oraz nagrane z Khalidem „Youth”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here