Google opublikowało coroczną listę Year in Search, która pokazuje co i kogo przez ostatnie 12 miesięcy wpisywaliśmy w wyszukiwarkę najczęściej. 

W Stanach Zjednoczonych najpopularniejszym wyszukiwaniem wśród artystów muzycznych może się pochwalić Shakira. Wokalistka w lutym tego roku razem z Jennifer Lopez wystąpiły z fenomenalnym koncertem podczas Super Bowl, a niedawno połączyła także siły z Black Eyed Peas w piosence „Girl Like Me”.

Tuż za Shakirą, w pierwszej 10 uplasowali się August Alsina, Adele, Doja Cat, Grimes, Van Halen, Lizzo, Tamar Braxton, Quando Rondo i Tory Lanez.

Kolumbijska artystka zajmuje również siódme miejsce na liście najczęściej wyszukiwanych w amerykańskim Google osób. Kilka pozycji niżej znalazł się Kanye West, który to natomiast wyprzedza Shakirę w ogólnoświatowym zestawieniu i plasuje się na siódmej pozycji. Wśród osób, które odeszły w tym roku jedną z najczęściej wyszukiwanych była wokalistka i aktorka Naya Rivera.

W tym niewątpliwie ciężkim roku ludzie z całego świata chętnie szukali pocieszenia w muzyce, co przejawia się w częstym wyszukiwaniu tekstów piosenek. Dziesięć najpopularniejszych z nich to:
1) WAP (Cardi B, Megan Thee Stallion)
2) Savage Love (Jason Derulo, Jawsh 685)
3) GOOBA (6ix9ine)
4) Skechers (DripReport)
5) Dynamite (BTS0
6) Aisyah Istri Rasulullah (Syakir Daulay)
7) No Time To Die (Billie Eilish)
8) Safaera (Bad Bunny, Jowell & Randy, Ñengo Flow)
9) Dalan Liyane (Hendra Kumbara)
10) What’s Poppin (Jack Harlow)

LUVPOP Awards 2020: oddaj głos na Twoich tegorocznych ulubieńców! [NOMINACJE]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here