Nieżyjąca już legenda muzyki Tejano, Selena Quintanilla Perez, znana jako po prostu Selena, zostanie pośmiertnie nagrodzona wyróżnieniem Lifetime Achievement Award na gali GRAMMY Awards 2021.

Specjalna nagroda za całokształt twórczości jest „przyznawana wykonawcom, którzy w ciągu swojego życia wnieśli twórczy wkład o wybitnym znaczeniu artystycznym w dziedzinie nagrań muzycznych”. 

Ta nagroda nie będzie pierwszym Grammy zdobytym przez Selenę. Artystka ze swoim albumem „Live” z 1993 roku zdobyła statuetkę w kategorii Best Mexican-American Album podczas 36. ceremonii GRAMMY Awards. To zwycięstwo uczyniło ją pierwszą artystką Tejano, która wygrała tę kategorię. Dwujęzyczna piosenkarka i ikona muzyki została zamordowana w 1995 roku, w wieku 23 lat. Ćwierć wieku później Selena nadal jest wyjątkową postacią, szczególnie dla społeczności Latynosów, nawet wśród młodszych pokoleń, które miały okazję poznać jej muzykę dopiero po jej śmierci. Na podstawie biografii Seleny powstały m.in. film „Selena” z przełomową rolą Jennifer Lopez oraz serial Netflixa „Selena: The Series”.

Recording Academy postanowiła w tym roku za znamienne osiągnięcia w branży muzycznej wyróżnić także: jedną z pierwszych kobiecych rap grup Salt-N-Pepa, pionierów hip-hopu Grandmaster Flash and the Furious Five, legendę jazzu Benny’ego Golsona, kultowego producenta muzycznego i autora hitów m.in. Whitney Houston, Toni Braxton i Ushera – Kenny’ego „Babyface” Edmondsa, inżyniera i producenta odpowiedzialnego m.in. za krążek „Off The Wall” Michaela Jacksona Eda Cherney oraz Lionela Hamptona, Marilyn Horne, Talking Heads i Daniela Weissa

Nagrody zostaną wręczone podczas 63. dorocznej ceremonii rozdania nagród Grammy już w tą niedzielę tj. 14 marca.

GRAMMY AWARDS 2021: Ogłoszono wszystkie nominacje

Ogłoszono kolejnych artystów, którzy wystąpią podczas GRAMMY Awards 2021

ZAYN ostro krytykuje najważniejsze nagrody rynku muzycznego: „Pieprzyć Grammy”

Kolejne rekordy Grammy Awards. Beyoncé artystką z największą w historii liczbą nominacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here