Selena Gomez kilka dni temu wypuściła teledysk do singla „Back to You” promującego serial „13 Powodów”. Piosenkarka stanęła w ogniu krytyki, a to wszystko za sprawą porównań do prac publikowanych na Instagramie przez artystkę Sarah Bahbah. 


Na problematyczną kwestię wykorzystanej przez Gomez techniki polegającej na charakterystycznym połączeniu kadrów zawierających żywe barwy z fragmentami tekstu piosenek zwróciło uwagę brytyjskie I-D. Czasopismo dedykowane modzie, muzyce i sztuce w jednej ze swoich publikacji wskazało, że fani palestyńskiej artystki od razu zauważyli szereg podobieństw między klipem „Back to You” a pracami publikowanymi od dłuższego czasu na Instagramie przez Bahbah.

Większość z nich wytknęła to piosenkarce dodając pod jej postami komentarze zawierające oznaczenie konta Sarah Bahbah. Sama artystka nie odniosła się do zarzutów fanów pochodzącej z Palestyny Bahbah. Sprawę za to skomentowała Sarah, która na swoich InstaStories przyznała, że otrzymała ponad 2 tysiące zgłoszeń od wielbicieli swojej sztuki twierdzących, że Gomez skopiowała jej styl w teledysku do „Back to You”.

Przykładowe prace Bahbah oraz kadry publikowane przez Selenę Gomez znajdziecie poniżej.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here