sanah królowa dram
sanah królowa dram

Sanah i jej „Królowa dram” jest zdecydowanie jedna z najważniejszych polskich premier tej wiosny. Fakt, że od premiery pierwszych singli sanah minął już prawie rok, a w międzyczasie ogromny sukces odniósł jej „Szampan”, sprawiły, że debiutancki longplay młodej artystki był mocno oczekiwanym wydawnictwem. Album właśnie trafił do streamingu.

Sanah i jej „Królowa Dram” to jedno z większych muzycznych polskich wydarzeń tego roku. Miliony odtworzeń utworów w serwisach streamingowych, tysiące nowych fanów w mediach społecznościowych i bycie najczęściej graną polską wokalistką pierwszego kwartału 2020 roku. To Sanah. Ten, kto skuszony „Szampanem” (jednym z największych hitów początku 2020 roku) posłucha jej pozostałych utworów na dobre się w niej zakochuje.

Artystka w 2019 roku systematycznie zaczęła umieszczać w sieci własne kompozycje i w ciągu kilku miesięcy została zauważona przez fanów tzw. inteligentnego popu, dziennikarzy, a także „kolegów z branży” – w połowie 2019 jej „Cząstkę” na wyprzedanym koncercie zaśpiewał sam Dawid Podsiadło. Pod koniec roku sanah miała już wiele wyróżnień za single „Siebie zapytasz”, „Idź” czy „Proszę pana” – Piosenkę Dnia w Trójce, #1 na liście VIRAL TOP50 na Spotify, okładkę playlisty TIDAL RISING Polska. Wydała też ściśle limitowaną EP-kę, która dotarła do TOP3 listy sprzedaży winyli w Polsce. Wiele mediów zaliczyło ją do grona największych muzycznych nadziei 2020 – i nie myliło się: od czasu sukcesu „Szampana” jej utwory i teledyski osiągają kilkaset tysięcy odtworzeń dziennie. Została też nominowana do nagrody Fryderyk 2020 aż w 3 kategoriach, w tym za najlepszy debiut.

Debiutancki album „Królowa dram” to sanah na jaką czekali jej fani. Nostalgiczna i wzruszająca, ale także dowcipna i charakterna. W warstwie tekstowej łączy poezję z młodzieżowym slangiem, od strony muzycznej serwuje wpadające w ucho melodie w nietypowych, ciekawych aranżacjach. Album ukazuje się w czterech wersjach fizycznych, a oprócz „Szampana” zawiera także znane już hity „Siebie zapytasz” i „Proszę pana”.

Tracklista – Sanah Królowa Dram
CD 1 Sanah Królowa Dram

1. Początek
2. Królowa dram
3. To ja a nie inna
4. Siebie zapytasz
5. Melodia
6. Szampan
7. Łezki me
8. Proszę
9. Proszę pana
10. Oto cała ja
11. 2/10
12. Sama
13. Koniec

CD 2 Sanah Królowa Dram

1. Piękno tej niechcianej
2. Cząstka
3. Koronki
4. Idź
5. Solo
6. Aniołom szepnij to

Posłuchaj albumu już teraz.

Sanah Królowa Dram

Bez wątpienia jest jednym z największych odkryć 2019 roku. Odkryta najpierw przez internautów a później przez wpływowe media sanah reprezentuje inteligentny pop pełen emocji, codziennych rozterek ale i humoru, który pozwala sobie z nimi radzić. Słowa grają tu niebagatelną rolę – wokalistka miesza poezję z młodzieżowym slangiem. Po premierze EP-ki ‚ja na imię niewidzialna mam’ (#1 na liście sprzedaży winyli na Empik.com) Sanah właśnie wydała album „Królowa Dram”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here