Spadkobiercy modowego imperium Gucci zasugerowali możliwość podjęcia działań prawnych przeciwko twórcom filmu „House of Gucci”. Rodzina zarzuca im przedstawienie ich jako „chuliganów” i „ignorantów„.

Rodzina Gucci zastrzega sobie prawo do podjęcia wszelkich (niezbędnych) inicjatyw w celu ochrony imienia i wizerunku swojego oraz ich bliskich” – powiedzieli spadkobiercy byłego prezesa marki Gucci, Aldo Gucciego, w oświadczeniu opublikowanym przez włoski serwis informacyjny ANSA.

W swoim oświadczeniu, rodzina Gucci twierdzi, że reżyser oraz producenci „House of Gucci” „nie zadali sobie trudu, aby skonsultować się ze spadkobiercami” imperium mody, zanim przedstawili członków ich rodziny jako „bandytów i ignorantów niewrażliwych na otaczający ich świat”. 

Biograficzno-kryminalna produkcja z Lady Gagą, Adamem Driverem, Jaredem Leto, Jeremy’m Ironsem i Alem Pacino opowiada o burzliwych latach, które doprowadziły do ​​zabójstwa Maurizio Gucciego, bratanka Aldo oraz ówczesnego szefa domu mody. Gaga gra żonę Maurizio, Patrizię Reggiani, która została skazana za wynajęcie zabójcy do zabicia jej męża.

Rodzina Gucci poczuła się szczególnie urażona przedstawieniem odpowiedzialnej za morderstwo Patrizii Reggiani „jako ofiary” – stanowisko to, jak twierdzą, zostało wzmocnione wypowiedziami, które Gaga i inni członkowie obsady wygłaszali podczas promocji filmu.

To nie pierwszy raz, kiedy rodzina Gucci atakuje „House of Gucci”. Kilka miesięcy temu Patricia Gucci, córka Paolo Gucciego i wnuczka Aldo Gucci (granych w filmie przez Jareda Leto i Ala Pacino), oskarżyła twórców o kradzież tożsamości rodziny, aby osiągnąć zysk” oraz o braku zaangażowaniu w dokładne przedstawienie jej krewnych. Głos zabrała również sama Reggiani, w którą wciela się Lady Gaga. Kobieta w wywiadzie przyznała, że piosenkarka okazała jej brak szacunku podczas przygotowań do pracy nad filmem.

Film „House of Gucci” w reżyserii Ridleya Scotta od 26 listopada można już obejrzeć w kinach.

Patrizia Reggiani oburzona postawą Lady Gagi. Piosenkarka zagra kobietę w filmie „House of Gucci”

Rodzina Gucci ostro krytykuje film „House of Gucci” z Lady Gagą

Lady Gaga jako Patrizia Reggiani. Drugi zwiastun filmu „House of Gucci” jest już dostępny w sieci

„House of Gucci” – zwiastun filmu z Lady Gagą już dostępny!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here